کد خبر : 3771       تاریخ : 1392/07/30 09:40:41
مرکر

مرکر

پرونده ی اختلاس در گمرک بوشهر گویا از جنسِ سه هزار میلیاردی است که رفتنش معلوم و بازگشتش به آدرس جهان دیگر است! حرف این است که به چه نیتی هر از گاهی دل پر از درد مردم را پر از آه و ناله ی تازه ای می کنند...

1-پادشاهی عربستان سعودی، از عضویت غیر دایم در شورای امنیت خودداری نموده است. تصمیم عرب ها در اعتراض به غیر قاطع بودن این شورا نسبت به حکومت بشار اسد است و اعتراض دوم  این که چرا ایران هسته ای شده است ! این در حالی است که این شورا تا به حال هیچ گونه اعتراضی به ( تک تازی ) های اسرائیل ننموده است که  هیچ، بلکه در مخالفت با ایران در هر موردی  به خصوص مسئله ی هسته ای پیش تاز تمام مخالفت ها بوده است! عربستانی ها در جنگ سنی و شیعه ، حمایت عربستان از گروه های تندرو مثل طالبان و القاعده و به خصوص عملکرد سلفی ها در سوریه تاکنون آشکار و عیان  بوده است و هیچ شورایی که  در رأس آن ها شورای امنیت باشد، نیز با آن اظهار مخالفتی ننموده است!

نتیجه : در عربستان هیچ گونه فرصت انتخابی وجود ندارد، زنان حق رانندگی ندارند،روز روشن نیروی باز دارنده به بحرین می فرستدو با تمام قدرتش اعراب را به حمایت غیر مستقیم از اسرائیل واداشته است! اسرائیلی که در داشتن بُمب اتمی از خودسرترین کشورها در جهان است!( بر شمردن این حقایق ، به منزله دفاع از بشار اسد نیست.)

2-  دو بازار در روز جمعه دایر است، یکی در شغاب و دیگری هم در خروجی شهر( یا ورودی آن) یا عملکرد شهرداری در نظارت بر دومی سست و ضعیف است یا آن که فروشنده های اولی( شغابی) ها حرفه ای ترو .......... و خوش انصاف ترند! بروید در اولی نگاه کنید، اگر یک ذره معترض گرانی یا مورد دیگری شوید. فروشنده های .... با سنگ آهن تهدیدت می کنند ! ولی در شغاب بومی های بوشهر کاسبی می کنند و انس بهتری با مردم  اقلیم خود دارند!

3- پرونده ی اختلاس در گمرک بوشهر گویا از جنسِ سه هزار میلیاردی است که رفتنش معلوم و بازگشتش  به آدرس جهان دیگر است! حرف این است که به چه نیتی هر از گاهی دل پر از درد مردم را پر از آه و ناله ی تازه ای می کنند، چه حاجتی است به این که اسرار مگو را مسئولان  محترم به بهانه ی این که حق مردم  است که بدانند، فاش می سازند و تا رستاخیزِ هنوز نیامده ی جهان نسل اندر نسل خونین دلانِ این مرز بوم  را به حالت انتظار و پشت خطی به حال خود رها می سازند، ای کاش قانونی وضع شود تا در این ملک فقط از کارهای انجام  شده صحبت شود، و برای وعده دادن به این که درآینده فلان و فلان خواهیم کرد، ممنوعیتی در نظر گرفته شود!

نتیجه:راستی مسئولان محترم قضایی پرونده ی اختلاسِ گمرک بوشهر به سوی کدامین جزیره ی بی نام سفر کرده اند؟!

4- شهردار محترم بوشهر هنوز از راه نرسیده و عده ی محو کوچه های خاکی را داده است! به این مدیر محترم  با سابقه ی غیر بوشهری و بوشهری شده ( به مرور زمان) باید گفت: جناب آقای شهردار بگذار باران بیاید و نگاه کن اوضاع خیابان های تنگ و ترش و پر از چاله و چوله چگونه است، بعد بروید  سر وقت  کوچه هایی که یقین داریم  حتی با وعده ی مرمت نمودن شما تا ابد سرانجامی نخواهد داشت !

نتیجه: گویا دوباره زنگ ها به صدا درآمده اند این بار اما پر طمطراق تر !

5- گفت : هیئت فوتبال جدید چه تفاوتی با قبیلی دارد؟ گفتم: من از قبلی برگزاری پر از شلوغ و ازدحام بازی های لیگ برتر و لیگ یک را به یاد دارم که خوب مدیریت می شد و تفاوت این دو را در این می بینم که  هیئت جدید بی تنش فقط تیم پیشکسوتان را دارد و بازی های کم تماشاگر ( صفر تماشاگر ایرانجوان)!

 

 

  

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=3771

نظـــرات شمـــا