کد خبر : 611       تاریخ : 1392/04/11 11
مرکر

مرکر

تصویری دیدم از صدا و سیما در صبحِ روز میلاد امام دوازدهم «عج» این تصویر دعای مردم رنگین پوست کشور آفریقای جنوبی بود برای بهبودی حالِ « نلسون ماندلا» مبارز ضدِ «آپارتاید» او بیش از نود سال دارد...

1- تصویری دیدم از صدا و  سیما در صبحِ  روز میلاد امام دوازدهم  «عج» این  تصویر دعای مردم رنگین   پوست  کشور آفریقای جنوبی بود برای بهبودی حالِ « نلسون  ماندلا» مبارز ضدِ «آپارتاید» او  بیش از نود سال دارد، ولی برای مردمی که  آزادی  خود را مدیون وی هستند ، هنوز جوان تر  از جوان است . در این تصویر افرادی  پیر و جوان و حتی کودکانِ تازه به  مرز نوجوانی رسیده  غمزده و دست ها را به آسمان  بلند کرده بودند و طلبِ بقای بیشتر این  بزرگ انسانِ تاریخ  را از خالق هستی می نمودند!

نتیجه : سعدیا ، مرد نکونام نمیرد هرگز

2- ترکیب شورای شهر را که دیدم ، هم خوشحال شدم  هم  بدحال ، چرا ؟ خوشحال از این که  انسان های ارزشمندی انتخاب شده اند و حالم  گرفته  شد از اینکه این ترکیب با وجود سرشار بودن  از چهار خانم  جوان و  چند آدم  دلسوز و  با تجربه  ، عاری از حضور  چند متخصص عمران  شهری است آن هم  برای مرکز استان  که محور  حرکت دیگر مناطق باید باشد . از همه ی این ها فراتر وقتی دیدم  که نام  دکتر منوچهر قیصی زاده پزشک حاذقِ سلامت  در میان  آن ها نیست  بیشتر دلم گرفت، پزشکی که به خوبی می توانست  تأثیر  به سزایی در بهداشت عمومی و سلامت  مردم  دیارش داشته  باشد ، قیصی زاده و چند بزرگ دیگر شایسته ی ورود به این ترکیب را داشتند اما چاره فقط در این است که برای موفقیت «حائزینِ » حاضر دعا کنیم!

نتیجه: فقط دعا کنیم !

3- در کوچه ها که می روی ، از خانه که بیرون  می آیی ، به پارک  که می روی ، از پیاده رو  که  می گذری  با ماشین از خیابان که  عبور می کنی ، هر جای این شهر عزیزی که گذری داری ، همیشه ناظر حضور موشی یا موش هایی هستی که  سال هاست  شهر  را به اشغال خود در آورده اند ، اگر به من نخندید ترس  این دارم که روزی برسد که  این موش های بسیار زبلِ و  قوی جثّه  با  ساکنان این  شبه جزیره  ( بوشهر ) دست  به یقه شوند و روز دیگری از راه برسد که انبوهِ مردم را ببینی در حال جلای وطن!

نتیجه: ای دلِ غافل در سال آغازینِ شورای قبل آن مهربان  یار گفت که: هر کس یک  موش مرده  بیاورد  بیست هزار تومان از شورا می گیرد ، کسی گوش نداد و  همین صاحب قلم هم به طنازی چیزهایی نوشت ، اگر چه آن صنوبرِ یار وعده ی چیزهای دیگر هم داد که بعد از گذشت بیش از هفت سال نشانی از آن  ها نیست که نیست!

4-  نامه ای نوشته است  ، رئیس محترم هیئت فوتبال استان بوشهر به استاندار محترم بوشهر ، در این نامه  ایشان متذکر شده اند که شاهین و ایرانجوان و توحید و گاز جم و خورموج و گناوه و برازجان و... از فرط بدهی و بی پولی در حال از هم پاشیده شدن هستند ، آقای دوانی به گونه ای اضطراب انگیز به آقای حسنوند هشدار داده است !

نتیجه: از رئیس محترم  باید پرسید آن همه پول بی زبان  که سال هاست به کام  این تیم ها ، به خصوص ایرانجوان و شاهین سرازیر شده است چه نتیجه ای برای مردم ما داشته است که حالا در واپسین نفسِ این  دوران  بحرانی در حالی که  نیازهای ارجحتر زیادی وجود دارد ، سعی در زنده کردن  فوتبال مرده ی  این  دیار دارید ؟! اگر چه نیت خیر دارید!   اگر واقعاً  دقیق تر به نامه ی دلسوز انه ی رئیس محترم  یعنی آقای دوانی نگاه کنیم باید از ایشان  بپرسیم  که از زمان خود شما تا آخرین  دوره ی سقوط شاهین  به دسته  یک و  دو  ، آیا  از بی پولی  بود که  این  تیم  به  چنین  روزی افتاد یا این که  مشکل دیگر ؟! آقای دوانی  ضعف مدیریت این  تیم  را متلاشی کرد ، تا آنجایی که  مدیران ضعیف نتوانستند پاسخگوی ایثارگرانه ی یک  هوادار  که خانه اش را در رهن  تیم  به  بانک واگذار کرد باشند. اکنون در پایان دولت  دهم حضرتعالی  از نماینده ی دولتی که خودش  به  درستی  پاسخگوی نان شب و توش و  توان  مردم  نبوده چه انتظاری دارید که  بیاید و در دقیقه ی 90 حوادث  فوتبال  معجره کند؟! آقای رئیس اقدام شما  با نوشتن  این نامه  بیشتر  به  یک تعارف می ماند. اگر چه در تعهد و ایمان  به کار شما  هیچ کسی نمی تواند شک داشته  باشد!

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=611

نظـــرات شمـــا