کد خبر : 64152       تاریخ : 1395/02/04 10:12:31
طنز/ از نسخه شفا بخش تا پرورش ماهی در قفس

طنز/ از نسخه شفا بخش تا پرورش ماهی در قفس

تندروها رأی نیاوردند و فحش‌هایش را هم مردم تهران خوردند. هر وقت خودشان رأی آوردند، مردم تهران می‌شوند «تولید کننده حماسه» و زنندگان مشت و لگد به اذناب دهان کشورهای خارجی. (یک همچنین جایی) اگر هم رأی نیاوردند، مردم تهران همین می‌شوند که الان هستند. یعنی: مرکز ضدانقلاب و محل اصلی گرایش به فرهنگ غرب و شرق و شمال و جنوب و... هرجایی که به عقل‌تان قد بدهد....

اسماعیل منصور نژاد

حکایت نسخه
دوستی دارم که چندتا دندانش لق است. می گوید رفتم دکتر دارویی داده برای محکم شدن دندان‌ها که البته محکم نشده‌اند، ولی شکمش روزی چند بار و به شکل قاطعانه و قابل ملاحظه‌ای کار می‌کند. چند روز قبل شاکی آمد پیش من و گفت دکتر نمی‌روم و تو بگو چه کنم؟ گفتم وقتی داروی دکتر نتیجه عکس داده، از فردا دوای «اِشکم رو» (یا همان کُم رفته) بخور شاید دندانت محکم شود. دیشب می‌گفت داروی اشکم رو باعث شده شکمش عادی کار ‌کند، منتها دندانهایش هنوز لق است.
چه کسی را باید می فرستادیم مجلس؟
بیش از 100 نفر از استان بوشهر برای رفتن به مجلس ثبت نام کرده بودند. بنده از مردم خواستم کاری به سیاست و جناح و این دنگ و فنگ‌ها نداشته باشند و کسی را بفرستند مجلس که مستحق باشد. مستحق یعنی کسی که پسر یا دختر دم‌بخت و دانشجو دارد و لازم است برود چهار سال در تهران زندگی کند تا هم بچه‌ها تحصیلاتشان را تمام کنند و هم به خیر و خوشی لهجه کل خانواده بهبود پیدا کند و از این به بعد به ماهی «حلوا سفید» بگویند چِیش قُلمبه.
از مسئولین امور تأیید و رد صلاحیت هم درخواست عاجزانه کردم برای اینکه حق به حق‌دار برسد، تمام کسانی را که فعلاً خانه‌شان تهران است رد صلاحیت کنند تا نوبت بقیه برسد. مردم هم دست به یکی بکنند کسی رأی بیاورد که خانه‌اش تهران نیست. راه دوری نمی‌رود. همین طور هم شد. دادفر، عطارزاده، پورفاطمی و موسوی که خانه‌شان تهران است رد صلاحیت شدند. برندگان انتخابات هم به خیر و خوشی تا سه ماه دیگر در تهران مستقر می‌شوند.
چه کنیم که تندروها رأی بیاورند؟
تندروها رأی نیاوردند و فحش‌هایش را هم مردم تهران خوردند. هر وقت خودشان رأی آوردند، مردم تهران می‌شوند «تولید کننده حماسه» و زنندگان مشت و لگد به اذناب دهان کشورهای خارجی. (یک همچنین جایی) اگر هم رأی نیاوردند، مردم تهران همین می‌شوند که الان هستند. یعنی: مرکز ضدانقلاب و محل اصلی گرایش به فرهنگ غرب و شرق و شمال و جنوب و... هرجایی که به عقل‌تان قد بدهد.
برای اینکه تندروها رأی بیاورند، باید یک نظارت استصوابی قرص و قایم هم برای رأی دهندگان در نظر گرفته شود. یعنی آدم اول تأیید بشود و بعد برود رأی بدهد. اگر اینطور شود، اصلاح‌طلبان یک رأی هم نمی‌آورند. اگر صلاحیت‌ اصلاح‌طلبان برای نامزدی تأیید شود، مطمئناً صلاحیت‌شان برای رأی دادن تأیید نخواهد شد. نتیجه: خودش هم نمی‌تواند به خودش رأی بدهد. اعضای خانواده‌اش هم که به خاطر انتساب به او کلاً صلاحیت رأی دادن ندارند.
توقف 6 ساعته اتوبوس گردشگران
روایت شده چند وقت پیش در یکی از شهرهای ایران به خاطر نشستن زن و مرد کنار هم، 6 ساعت اتوبوس گردشگران را نگه داشته‌اند. در کشور خودمان اتوبوس را به خاطر نقص فنی یا فرسوده بودن تایرها نگه نمی دارند. اگر هم اتوبوس به خاطر این مسایل جزیی از جمله نداشتن ترمز و شل بودن پیچ انجین، نشت گازوئیل و... بلایی سرش آمد، مسئولین محترم مصیبت وارده را به بازماندگان و ملت شریف تسلیت گفته و کلاً برای همه خواهان علو درجات می‌شوند. چند برنامه تلویزیونی هم ترتیب می‌دهند و حضرات طرف مقابل‌شان را به عنوان مقصر اعلام کرده و خواهان قصاص همدیگر می‌شوند. البته آب هم از آب تکان نمی‌خورد.
حدس بزنید در سایر نقاط دنیا به چه دلیل جلوی اتوبوس را می‌گیرند تا حرکت نکند؟
در امریکا: تا اثرات مستی از کله کمک راننده بیرون برود.
در ژاپن: به خاطر اینکه راننده صورتش را اصلاح نکرده است.
در آلمان: به خاطر براق بودن بیش از حد اتوبوس و انعکاس نور در شب.
در انگلستان: به خاطر اینکه یونیفرم راننده چین و چروک دارد.
در عراق: آنقدر مشکلات هست که کسی کاری به اتوبوس ندارد. برود، نرود، بیفتد، نیفتد.
در هند و پاکستان: بعد که اتوبوس افتاد ته دره، آن را متوقف می‌کنند. صدا و سیما هم به خاطر تسلی خاطر آسیب‌دیدگان وطنی، خبر را یک شب در میان پخش می‌کند تا خیال نکنند که این گونه حوادث مخصوص ایران است.
پرورش ماهی در قفس، بهانه سفر نمایندگان به ایتالیا
چند تا نماینده مجلس به بهانه آشنایی با نحوه پرورش ماهی در قفس رفته‌اند ایتالیا. کار درست یعنی همین. چه معنی می‌دهد کسانی را بفرستند ایتالیا که استخر پرورش ماهی و میگو دارند. اینها منتظر باشند تا نمایندگان از سفر ایتالیا برگردند و نحوه پرورش ماهی در قفس را برایشان توضیح بدهند. اگر هم بعد از توضیح نمایندگان، ماهی در قفس پا نگرفت، تقصیر کسانی است که دل به درس نداده‌اند و وسط کلاس پیامک‌پرانی می‌کرده‌اند.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=64152

نظـــرات شمـــا