کد خبر : 66434       تاریخ : 1395/02/28 10:43:29
مرکر

مرکر

دوباره هجوم پارسی ها، آغاز شده است،پترکبیر دیگری گویا این سرزمین را نادیده گرفته است و سالی چند بار تجدید قوا می کند تا فتح الفتوحی انجام دهد و بوشهر را به چنگ آورد چنان که محمود غزنوی سومنات را و کوه نور را و...

1-دوباره هجوم پارسی ها، آغاز شده است،پترکبیر دیگری گویا این سرزمین را نادیده گرفته است و سالی چند بار تجدید قوا می کند تا فتح الفتوحی انجام دهد و بوشهر را به چنگ آورد چنان که محمود غزنوی سومنات را و کوه نور را و... این کوه نوری که ما داریم و رسوای جهانمان کرده است ( منطقه ی نفت خیز عسلویه) از ابتدای تولدش تا این لحظه که صدای رُپ رُپ اسب فارسی ها را می شنویم، تا هنوز یک چراغ موشی ( تلالو) را ما از قَبَلِ آن روشن ندیده ایم، ما نشسته ایم و برای راه آهن رویاهامان و منطقه آزاد تجاریمان، هفته ای و شاید روزی چند بار نوحه و ناله سر می دهیم، شهرداری که برای بوشهری ها، زاغ شهری آورد و اسمی درکرد و رفت شیراز و فرماندار شد.... اینجا که بود می گفت: کُنار تخته وخشت و حتی کازرونی ها، خود را بوشهر می دانند، اکنون آرم دروازه اصفهان را بر سینه زده و چتر خاک حافظ را بر سر گرفته و چهار نعل از تپه و ماهورها سرازیر شده و راهیِ ساحل آب های آزاد است، احمدی نژاد که متخصص درهم ریختن و تغییرهای عُجب انگیز بود، چنین نکرد ولی داریم ناامید می شویم از هرچه « امید » است!
2-جناب آقای شهردار، در قانون شهرداری و نقشه ی شهرسازی در هیچ جای دنیا چنین نیست که کوچه های هشت متری را عده ای با ساخت سکو به نصف بر سانند و مأموران نظارتی شما بی خیال آن باشند، هر وقت به آن ها یادآوری نموده ایم می گویند : شهردار! بروید به شهردار بگویید! برای اجرای قانون باید چماق به دست شویم و با در و همسایه بجنگیم؟اجرای قانون اگر به عهده ی شهرداری نیست، پس شهرداری برای چیست؟
3-این پزشکان محترمی که در دفاع از کیان دنیای به قول خودشان پزشکی، رفتارِ منجر به مرگ انسانی را در دستگاه های درمانی به کجراهه می کشانند و این مرگ های درد آور نمناک را به نوعی « توجیه» می کنند، آیا تا حالا شده است که به این «واژه» ی مخوس «جنایت» فکر کرده باشند؟ واژه ای که از سوی هیچ پزشکی بر زبان راندنش حتی خودش مذاق نخواهد بود، این عزیزان محترم بهتر نیست به صورت دست جمعی از هر اشتباهی حمایت نکنند و تشخیص این نوع اشتباهات را واگذار نمایند به آن تعداد پزشک متخصص مسئول رسیدگی  به این کارها؟! وآیا اصلن چنین ناظرانی درحوزه ی پزشکی استان ما وجود دارد؟!
4-درگناوه چند روز پیش و در خطه ی ساحلی از شنبه، ورود و ترخیص ته لنجی آغاز شده است، کاری پسندیده و لازم از سوی دولت محترم! اما این اقلامی که می آید نباید مشکلی ایجاد کنند در حمل و نقل تا آستانه ی بازارها، و باز هم منجر به این نشود که جاده های استان ناامن و تبدیل به قتل گاه شود و اجناسی بیاید که نیمچه تولیدی را هم که داریم بی نام و نشان نمایند!
آیا وسیله ی نقلیه ای که حامل کالای ته لنجی است، باید در بی گاه شب وخلوت روز با سرعت 180 کیلومتر برود؟ اگر مجوز ورود دارد این کالا، پس این همه مجرمانه و پرخطا دویدن بهر چیست؟!


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=66434

نظـــرات شمـــا