کد خبر : 72496       تاریخ : 1395/05/03 12:10:34
تخریب دولت با کدام بهانه و بها

تخریب دولت با کدام بهانه و بها

عده ای در جامعه در حال القاء این تفکر هستند که این دولت خدمتی برای کشور و ملت نداشته است و زیان حاصل از عملکرد این دولت قابل قیاس با دولت های گذشته و بالاخص دولت قبل نیست.

به گزارش «پیغام» سایت مند به قلم احسان رزمی نیا نوشت؛ این گروه سیاستی قدیمی ولی تاثیر گذار را دنبال می کنند. در درجه اول سعی می کنند مردم را نسبت به این دولت و خدمات صورت گرفته در عرصه های ملی و بین المللی بد بین کنند تا روی گردان شوند و اگر نتوانستند به این هدف خود برسند سعی دارند وارد مرحله دوم برنامه شوند و اینگونه سعی کنند با تشابه سازی و بزرگ جلوه دادن قصورات، مردم را بی تفاوت و بی انگیزه کنند.

به طور مثال مسئولین را به طرق مختلف سوءاستفاده کننده یا نالایق جلوه دهند. در حالی که خود به این امر واقفند که این قیاس مع الفارق است.
اگر خدمات سه ساله دولت تدبیر و امید را مورد واکاوی قرار دهیم ذکر تنها سه عمل صورت گرفته جهت تنویر افکار عمومی کافی است.
اول دور کردن سایه جنگ بر سر ایران و ایرانی که با استفاده از دیپلماسی قوی با حفظ ارزش ها و کرامات انسانی موفق به این مهم شدند و حتی بدون تخطی از خطوط قرمز نظام موفق به انجام این مهم شدند که حتی تحسین مقام معظم رهبری را نیز در پی داشت.
دوم مهار تورم افسار گسیخته که کمتر فعال و اندیشمند اقتصادی گمان می کرد در عرض کمتر از سه سال این تورم را کنترل و پس از آن تک رقمی شود. ذکر این نکته ضروریست که تورم بیش از چهل درصد باقی مانده و میراث گذشته تنها بر روی کاغذ اینچنین بود ولی در واقعیت فراتر از رقم اعلام شده بود و به تعبیر گروهی از اقتصاددانان از تورم اوایل دهه هفتاد هم فراتر و افزون تر بود.
سوم طرح تحول نظام سلامت که خود گویای عزم جزم دولت و دولتمردان جهت خدمت صادقانه به مردم است.

اگر گریزی به سالهای نه چندان دور بزنیم تمام فکر مردم و گل واژه محافل، میزان پرداختی در بیمارستانها بود ولی امروز این مورد کمتر به چشم می خورد و مسایل دیگر را مطرح می کنند. شاید تا چند سال پیش هیچ حرف یا سخنی درباره خطاهای پزشکی شنیده نمی شد چون همه درگیر میزان پرداختی به بیمارستان یا در قبال دارو بودند و انشاالله شاهد رفع دیگر موانع حوزه سلامت مردم نیز خواهیم بود.
دولت تدبیر و امید با بیش از ۱۸ میلیون رای مقبولیت خود را از مردم گرفت و همچنین با نظر رهبر فرزانه انقلاب مشروعیت خود را نیز کسب کرد تا بر همگان این امر مبرهن شود این دولت برگرفته از نظام مقدس جمهوری اسلامی است و خود خوانده یا خودگردان نیست که اینچنین توسط گروهی مورد هجوم بی سابقه قرار گرفته است.
مهمترین مساله ارائه و بیان خدمات صورت گرفته توسط مسئولین به مردم است، در حقیقت دولت به عنوان یکی از اجزاء و تکمیل کننده پازل نظام وظیفه خود را انجام می دهد و امور اجرایی نظام را در شرایط بسیار حساسی به عهده گرفته است.
باید تاکید شود که خدمات دولت همان خدمات نظام است و مسئولی که نتواند این خدمات را به سمع و نظر مردم برساند در حقیقت خیانت کار است که نهتنها خیانت به دولت که خیانت به نظام می کند.
هر مسئول به مثابه یک عضو از اعضا روابط عمومی نظام و دولت است و باید در ارائه این خدمات صورت گرفته محافظه کاری را کنار گذاشته و با افتخار و با جرات زبان به بیان بگشاید.
مسئولین نباید در قبال امور انجام گرفته زبان صامتی داشته باشند. مردم نیز با تقویت تفکر پاسخ خواهی خود همه را موظف به پاسخ گویی کنند.


 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=72496

نظـــرات شمـــا