کد خبر : 7859       تاریخ : 1392/09/26 14:1
مرکر

مرکر

می گویند: اگر کسی نوشت که در حوزه ی والی گری یک استاندارتخلفاتی در زمینه ی تقسیم آب کشاورزی یا امور بهداشتی یا امور ترافیک شهری یا نارسایی خدماتی و ...و ... صورت گرفته است این فرد آب به آسیاب دشمن می ریزد و دولت را تضعیف می کند.

1-

می گویند: اگر کسی نوشت که در حوزه ی والی گری یک استاندارتخلفاتی در زمینه ی تقسیم آب کشاورزی یا امور بهداشتی یا امور ترافیک  شهری یا نارسایی خدماتی و ...و ... صورت گرفته است این  فرد آب به آسیاب دشمن می ریزد و دولت  را تضعیف می کند. در گمرک  اختلاس از بسیاری تخلف های دیگر گوی سبقت را ربوده ، تأمین اجتماعی وا  افغاناو.... و... آیا برای این که دولت تضعیف نشود و کُت و شلوار اتو کشیده ی کسی چروک بر ندارد، باید نویسنده و اجتماعی نویس ( نه سیاسی نویس )خفه خون بگیرد و چیزی ننویسد؟

هرچه فکرش را می کنیم، سر در نمی آوریم ، پس رسانه ی مکتوب را باید بست ، درش را گِل گرفت و وزارت مطبوعه ی آن را هم به خاطر پایمال نشدن بودجه ی اضافی تعطیل کرد، این طور بهتر نیست ؟! در کشور ما دولت ها که منتخب مردم هستند، فکر می کنند از آن ها ( نوبرتر) روی زمین این ملک به وجود نیامده است! ما که معتاد به نوشتن هستیم و هر ضعف و کمبودی را تذکر می دهیم و قوت و قدرتی هم  اگر مشاهده نمودیم خواهیم نوشت با وجودی که قرار نیست ضعف و کمبودی باشد ( از نظر کاری) که  نیاز به ( بَه به و چَه و چَه داشته باشد) این را از این بابت نوشتم که آقایان مسئول!  ما نقد بر عملکرد شما داریم ، نه مخالف دین و وطن هستیم و نه وابسته ی به اجنبی!

این گوی و این میدان شما هم بیایید و پاسخ بنویسید، پاسخگو باشید نه.......

2-

هیاهویی بلند شده است که خانه ی فلان و فلان در بافت قدیم ریزش کرده است ( بعضی ها گفتند که  تخریبش کرده اند!) این خانه را ما از بچگی زمانی که دبستان می رفتیم می شناسیم، عتیقه ای نیست و نبود که قابش گرفت و ثبتش کرد ، خوب است که در این مورد با شناخت صحیح از « میراث» و آثاری که رنگ و لعاب باستانی شدن را دارند دفاع کنیم نه از .... در حالی که بسیاری از آثار خوب بافت قدیم ما را نابود کرده اند و انگار نه انگار که نهادی همچون میراث فرهنگی هم وجود دارد!

3-

از سوی دولت جدید یک والی نام آشنا و هم اقلیمی بر مسند بالاترین مقام اجرایی منصوب شده است  انسانی نخبه و دارای دانش بالا، امیدواریم که این شخصیت خوب به دور از حواشی جانبی که همیشه وجود دارد و تعصبات بیهوده ی منطقه ای و محلی و بدون در نظر گرفتن قومیت های مدعی و زیاده خواه  با همکاری همگانی شهروندان استان زمینه ی توسعه ای را که سال هاست در انتظارش می سوزیم و می گدازیم، با توجه به ظرفیت بالای داشته هایمان ( دریا، گاز و نفت ، ماهی و معادن دیگر...) مهیا ساخته و به امید خداوند منان به منصه ی ظهور برسانند، آمین !        

4-

با رفتن سفیر  صلح وآرامش نلسون ماندلای بزرگ دیگر شبی نه تنها در آفریقا بلکه در جهان امید داریم که شکل نگیرد. ماندلا با همه ی زجرهایی که بر او  وارد شد طول عمرش به مرز صد سالگی رسید چرا که او هر چه به پیش می رفت،  پر از امید و پر از عزم و اراده بود ، اراده ای که خداوند در وجودش به  ودیعه گذاشته بود و او آن را  اجرا نمود و برای آیندگان به صورت (مانیفست) برجای گذاشت. روح بزرگش شاد باد.  


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=7859

نظـــرات شمـــا