کد خبر : 80871       تاریخ : 1395/12/10 09:56
بر سرِ دو راهه عشق و زندگی

بر سرِ دو راهه عشق و زندگی

همه ی ما در این زندگانی، گاهی وقت ها بر سر دوراهی قرار می گیریم و این انتخاب است که نشانگر ارزش وجودی ماست، اساسا باید بگویم که ما با انتخاب هایمان هستی و سرنوشتمان را رقم می زنیم.

همه ی ما در این زندگانی، گاهی وقت ها بر سر دوراهی قرار می گیریم و این انتخاب است که نشانگر ارزش وجودی ماست، اساسا باید بگویم که ما با انتخاب هایمان هستی و سرنوشتمان را رقم می زنیم.
آن ها که در نتیجه ی  انتخاب خویش، شرایط زندگی را بر خود دشوار و بر دیگران راحت می کنند معامله ای بزرگ را با خالقِ هستی انجام می دهند، معامله ای عاشقانه که پاداشش آرامش ابدی است. زندگی اینان الگویی ماندگار است برای آنان است که سرِ جاودانگی دارند.
ذهن من این روزها درگیر شیر زنی است که بنا به نوشته ی شبکه های اجتماعی کمتر از "مادر ترزا" نیست، فرشته ای بر روی زمین که اینک به فردوس بَرین، بازگشته است و روحِ بزرگش در جوار خداوندِ مهربانی ها آرام گرفته است. اینک با هم می خوانیم سرگذشت او را و بر روان پاکش درودها می فرستیم و از خداوند می خواهیم که ما را یاری نماید تا همچون او در این جهان منشا خیر و پاکی باشیم.

"کسانی که سال ها پیش صبح خیلی زود از خیابان ظفرِ تهران گذر می کردند، خانم سالمندی را می دیدند که با فولکس قورباغه ایش به سمت بیمارستان علی اصغر می رفت. زنی ساده پوش و زلال که برای نماد همیشگی عشق ورزی بی دریغ محسوب می شود.
پروفسور "پروانه وثوق" تنها پروفسورِ بیماری های خون کودکان در ایران بود و بیش از نیم قرن عاشقانه مرهم کودکان سرطانی. استاد هیچ گاه ازدواج نکرد و شاید او هم همچون مادر ترزا زمانی بر سر دو راهه ی زندگی و عشق ایستاده و عشق را برگزیده باشد...
استاد در زمان زندگی اش حتی یک ریال کارانه بیمارستانی دریافت نکرد تا فشاری بر کودکان و خانواده هایشان نیاید. استاد پروانه وثوق رئیس هیات امنا، سرپرست تیم پزشکان و یکی از بانیان بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان تهران (محک) بود.
همکارانش می گفتند: بارها به ایشان پیشنهاد شده بود که برای مشاغل تحقیقاتی در ازای دریافت حقوق هنگفت و امکانات دیگر ساکن کشورهای اروپایی و آمریکایی شود ولی او خدمت رایگان به کودکان سرطانی وطنش را برگزید."
این پری وارِ در قالب آدمی در نود سالگی چشم از جهان فرو بست و راهی را بگشود که تا اَبد در ذهن و زبان و زندگی عاشقان انسانیت می ماند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=80871

نظـــرات شمـــا