کد خبر : 85733       تاریخ : 1396/03/21 13:46
کارفرمایان استان، تقاضای بخشش ٥٤ میلیارد تومان بدهی دادند
مدیر کل تامین اجتماعی استان بوشهر:

کارفرمایان استان، تقاضای بخشش ٥٤ میلیارد تومان بدهی دادند

پیغام: گفت: در طرح بخشودگی جرایم بیمه ای، یک هزار و ٦٥٧ جلد پرونده ی درخواست کارفرمایان در شعب استان ثبت شد و کارفرمایان، تقاضای بخشش ٥٤ میلیارد تومان بدهی دادند.

پیغام: مدیر کل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: در طرح بخشودگی جرایم بیمه ای، یک هزار و ٦٥٧ جلد پرونده ی درخواست کارفرمایان در شعب استان ثبت شد و کارفرمایان، تقاضای بخشش ٥٤ میلیارد تومان بدهی دادند.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی تامین اجتماعی استان بوشهر؛ یونس خسروانی در جلسه شورای اداری اداره کل تامین اجتماعی استان با گرامیداشت ماه مبارک رمضان، حوادث تروریستی اخیر در مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی (ره) را محکوم کرد و جان باختن ١٧ تن از هموطنانمان  در این واقعه را تسلیت گفت.

وی تاکید کرد: کشور ما، یکی از امن ترین کشورهای دنیاست و تلاش دشمنان ما، برای از بین بردن این امنیت است که به حول و قوه الهی و با درایت و صلابت فرزندان انقلاب، ناکام خواهند بود.

مدیر کل تامین اجتماعی استان بوشهر با اشاره به حضور پررنگ و پرشور مردم در انتخابات های اخیر، صرفنظر از نتایج به دست آمده، گفت: این میزان حضور و همراهی مردم با نظام مقدس جمهوری اسلامی، پیام های بسیاری برای دنیا داشت و موجب عصبانیت دشمنان این نظام شد.

خسروانی افزود: ساختار حکومتی ما، اعتقاد دارد که مردم و حکومت یکی هستند و وظیفه ما این است که بهترین خدمت را به نحو شایسته به مردم ارائه دهیم تا رضایت ایشان جلب گردد.

وی با تاکید بر تلاش همکاران برای انجام هرچه بهتر و سریعتر ماموریت های سازمان در سال ٩٦، بیان داشت: بازرسی از کارگاه ها در تمامی شعب استان در حال حاضر به صورت هوشمند انجام می شود و برخی مشکلات اولیه آن به زودی مرتفع خواهد شد.

مدیر کل تامین اجتماعی استان بوشهر ادامه داد: تمامی ابلاغ ها باید به صورت الکترونیکی انجام شود چرا که با اینکار ضمن برطرف شدن برخی مسائل و مشکلات، شاهد اجرای سریعتر امور نیز خواهیم بود.

خسروانی تصریح کرد: قطع بیمه کارگران ساختمانی من غیرحق باید همچنان در دستور کار تمامی شعب استان باشد و این مورد با دقت و جدیت دنبال شود تا ضمن اجرای قانون، حقی از کسی ضایع نگردد.

وی افزود: این مسأله باید در جامعه جا بیافتد که این نوع بیمه تنها مختص کارگران ساختمانی است و به لحاظ اینکه بیمه یک مدل بازتوزیع درآمد است، با استفاده صحیح افراد از انواع بیمه تامین اجتماعی موجود، امنیت جامعه نیز افزایش می یابد.

مدیر کل تامین اجتماعی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان، اظهار داشت: در این راستا، یک هزار و ٦٥٧ جلد پرونده ی درخواست کارفرمایان در شعب استان مورد بررسی قرار گرفت که از این تعداد، یک هزار و ٩٢ پرونده تائید شدند؛ ٤٧٩ پرونده مشمول استفاده از این طرح نشدند و ١٢٣ پرونده دیگر هم در دستور کار و برررسی هستند.

خسروانی افزود: کل مبلغ مورد تقاضای بخشودگی جرائم کارفرمایان استان، حدودا ٥٤ میلیارد تومان برآورد شده است که تا این لحظه با توجه به پرونده های تائید شده، حدودا هشت میلیارد و ٧٦٠ میلیون تومان از بدهی کارفرمایان استان مورد بخشش قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: سامانه ای توسط واحد انفورماتیک اداره کل، طراحی شود تا تمامی پیمان هایی که وارد شعب استان می شوند با جزئیات در این سامانه ثبت گردد.

مدیر کل تامین اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه نمایندگی حسابرسی برای شعب جم، کنگان، بیدخون، عسلویه و دیر، به زودی با مرکزیت عسلویه فعال خواهد شد، گفت: همه شرکت ها باید حسابرسی شوند که نتیجه آن، واقعی شدن دستمزدها، پرداخت به موقع لیست بیمه ها و ارسال قراردادهای مشمول بیمه خواهد بود.

در این جلسه بودجه شعب استان در سال ٩٦، به روسای شعب ابلاغ شد.

همچنین در این نشست، به پاس سال ها تلاش و زحمات همکارانی که اخیرا به افتخار بازنشستگی نائل شده اند، با اهدای لوایح و هدایایی از ایشان تجلیل شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=85733

نظـــرات شمـــا