کد خبر : 90339       تاریخ : 1396/05/20 10:04:56
جشن بزرگ خانواده رسانه در بوشهر برگزار شد+ تصاویر
به همت خانه مطبوعات و رسانه های استان بوشهر؛

جشن بزرگ خانواده رسانه در بوشهر برگزار شد+ تصاویر

پیغام:جشن گرامیداشت روز خبرنگار ویژه اهالی رسانه استان بوشهر به همت خانه مطبوعات و رسانه بوشهر برگزار شد.

به گزارش«پیغام»؛ در این مراسم که پنجشنبه شب در مجتمع فرهنگی و هنری برگزار شد، در کنار خانواده رسانه در استان، شماری از مسئولان نیز حضور داشتند.
فعالیت 280 رسانه در بوشهر
رییس خانه مطبوعات و رسانه های استان با اشاره به انتخاب هیات مدیره جدید این تشکل صنفی، ابراز امیدواری کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته، اقدامات مناسبی در زمینه رفاهی و صنفی برای خبرنگاران انجام دهیم.
مازیار هوشمند ادامه داد: در استان بوشهر 280 رسانه وجود دارد که از این شمار 80 رسانه مجوز دار و مابقی نیز در مسیر گرفتن مجوز هستند.
هوشمند افزود: از شمار رسانه های مجوزدار 47 رسانه مکتوب و مابقی آن سایت های خبری هستند.

 

خبرنگار روایت روشنگری و آگاهی در جامعه است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: خبرنگار روایت روشنگری و آگاهی در جامعه است و کسانی که این شغل را انتخاب کرده اند قطعا به خوبی جامعه را درک کرده‌اند.
حمیده ماحوزی افزود: خبرنگاران امانت‌داران مردم و مسئولان هستند که از هیچ کوشش برای کاهش دغدغه‌های مردم دست برنمی‌دارند.
وی اظهار داشت: خبرنگاران در بوشهر در همه اوقات در حال انعکاس اخبار محلی، کشوری و بین المللی هستند که این خود جای خوشحالی است.
وی در خصوص فعالیت‌های خانه مطبوعات در استان بوشهر بیان کرد: انتخابات خانه مطبوعات با همراهی و حضور خبرنگاران برگزار شد و موجب شد که استان بوشهر جزء اولین استان‌های دارای خانه مطبوعات باشد و برای ادامه کار خود نیاز به برنامه‌ریزی‌های بیشتر دارد.

رسانه ها حب و بغض  شخصی را  در کار حرفه‌ای خود دخالت ندهند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: بخشی از اصلاح‌گری جامعه بر عهده رسانه، اصحاب رسانه، مطبوعات و خبرنگاران است.
عبدالکریم گراوند همچنین در این آیین با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگارو با تاکید بر اینکه خبرنگاران هر روز با مردم درارتباط هستند افزود: سخنان و قلم خبرنگاران هر روز جاری و ساری است که جایگاه این عرصه در تحقق مطالبات مردم و جامعه نشان می‌دهد.
گراوند خبرنگاران و اصحاب رسانه را چراغ هدایت افکار جامعه دانست و خاطرنشان کرد: نقش خبرنگاران در هدایت افکار جامعه انکارناپذیر است و روزنامه‌نگاران به مانند یک قطب‌نما، راه و مسیر زندگی را برای جامعه مشخص می‌کنند.
وی تاکید کرد: روزنامه‌نگار همانند چراغی برای جامعه، هدایت کننده و قطب نمای آن است و در صورتی که مسیر را به درستی مشخص نکند جامعه نیز با مشکل روبه‌رو می‌شود.
گراوند با تاکید بر کنار گذاشتن حب و بعض شخصی در عرصه خبرنگاری تصریح کرد: برای تاثیرگذاری خبرنگاران در عرصه جامعه باید این قشر به وظیفه حرفه‌ای خود توجه کنند و حب و بغض  شخصی را در کار حرفه‌ای خود دخالت ندهند.

مسئولان ازرسانه‌های چاپی حمایت کنند

یک پژوهشگر برتر تاریخ مطبوعات ایران بر لزوم توجه ویژه به رسانه‌های چاپی تاکید کرد و گفت: رسانه‌ها اکنون به‌جای همگرایی، واگرایی دارند.
سید فرید قاسمی در این آئین اظهار داشت: امروز با گسترش فضای مجازی، برخی رسانه‌های بی‌هویت منبع خبری جامعه هستند و رسانه‌ها باید برای بهبود این وضعیت تلاش دو چندانی داشته باشند.
وی اضافه کرد: با بروز رسانه‌های برخط امروز با شاهد بی‌رونق‌ترین زمان برای رسانه‌های چاپی هستیم.
این  پژوهشگر تاریخ مطبوعات بیان کرد: رسانه‌ها اکنون به‌جای همگرایی، واگرایی دارند، در جهان پایگاه خبری برای رسانه کاغذی خریدار می‌سازند، اما اکنون ما اینکار را انجام نمی‌دهیم.
قاسمی خطاب به مسئولان گفت: مسئولان نباید به‌جای اینکه رسانه‌های چاپی را حمایت کنند اقدام برای رونق بخشی به برخی رسانه‌های بی‌هویت کنند.
وی ادامه داد: مردم ما برای انتخاب یک فست فود خوب بسیار جست‌وجو می‌کنند اما وقتی به غذای روح می‌رسد هر مطلب در هر رسانه‌ای را منبع قرار می‌دهند.
قاسمی اضافه کرد: رسانه‌های محلی نباید مقلد روزنامه‌های کشوری باشند چرا که نوع این دو روزنامه‌نگاری با هم متفاومت است و گاهی مطالب روزنامه‌های محلی مرجع روزنامه‌های کشوری می‌شوند.
به نوشته ی مهر، وی با اشاره به مرزی بودن استان بوشهر، بیان کرد: رسانه‌های استان‌های مرزی مسئولیتی سخت‌تر از دیگر استان‌ها دارند چرا که علاوه بر دغدغه محلی باید منافع ملی را نیز توجه داشته باشند.

 

 

 

 

 

 

 

منبع عکس/ خلیج فارس

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=90339

نظـــرات شمـــا