کد خبر : 93020       تاریخ : 1396/07/13 10:22:36
گناه بی گناهی

گناه بی گناهی

انتشار تصاویر نشستن علی لاریحانی به منزله روسای یکی از قوای سه گانه و مدیر تلویزیونی که سال هاست سید محمد خاتمی را یکی از سه فتنه گر اصلی معرفی می کند در کنار او پوشالی بودن تهمت فتنه گری را که بر این شخصیت سیاسی مودب و معنوی بار می کنند آشکار کرد و نشان داد که آنها که خاتمی را فتنه گر می دانند هم همزمان دلتنگ دیدار اویند.

عبدالرسول عمادی

در اخبار دیدم که محدودیت های جدیدی را بر زندگی آقای سید محمد خاتمی وضع کرده اند. تا اکنون ممنوع التصوير بود اما اکنون ظاهرا ممنوعیت هایی مانند ممنوعیت دیدار های عمومی و یا شرکت در محافل و مجالس را هم برای ایشان وضع و اعمال کرده اند.
هفته قبل عکسی از آقایان علی لاریحانی و علی عسکری روسای مجلس شورا و رادیو تلویزیون در کنار ایشان منتشر شد.
این که لاریجانی و علی عسکری رفته اند و کنار او نشسته اند آخرین جرم سید محمد خاتمی است که باعث وضع و اعمال محدویت های جدید شده است!
به نظر من انتشار این عکس موقعیت علی لاریحانی را در نزد افکار عمومی ایرانیان بالا برد و این امتیازی بزرگ برای اوست. او که آرام آرام ردای جناح راست را به کناری می نهد به امید کسب موقعیتی در سال 1400.
علی لاریحانی از موقعیت پیش آمده بهره برد اما رئیس صدا و سیما نتوانست از فرصت دیده شدن در کنار سید محمد خاتمی برای بهبود تصویر خود در نزد مردم استقاده کند و در حالی که در آن عکس دستی به نشانه ارادت در مقابل خاتمی بر سینه نهاده بود وقتی در موقعیت رسمی قرار گرفت خاتمی را فتنه گر نامید تا با این سوال جدی مواجه باشد که آیا دو سید محمد خاتمی داریم یا دو علی عسکری؟

محمد خاتمی که یکی است اما ما با طیف بزرگی از مسئولانی مواجه هستیم که دلشان چیزی می گوید و زبانشان چیزی دیگر. آدم هایی که چون با سید محمد خاتمی مواجه می شوند چون چیزی جز فضیلت و معنویت مشاهده نمی کنند ناگزیر از رعایت ادب می شوند و دست ارادت بر سینه می نهند و چون پشت تریبون های رسمی قرار می گیرند از محمد خاتمی چونان فتنه گری ابراز برائت می کنند.

دل بسی خون به کف آورد ولی دیده بریخت
الله الله که تلف کرد و که اندوخته بود. حافظ
انتشار تصاویر نشستن علی لاریحانی به منزله روسای یکی از قوای سه گانه و مدیر تلویزیونی که سال هاست سید محمد خاتمی را یکی از سه فتنه گر اصلی معرفی می کند در کنار او پوشالی بودن تهمت فتنه گری را که بر این شخصیت سیاسی مودب و معنوی بار می کنند آشکار کرد و نشان داد که آنها که خاتمی را فتنه گر می دانند هم همزمان دلتنگ دیدار اویند. الفضل ما شهدت به الاعداء.
در دل ما هیچ نقشی غیر تصویر تو نیست
مانع التصوير هم از چشم دل سیر تو نیست
اکنون اعمال محدودیت های جدید هم جز تشنگی دیدار آقای خاتمی چیزی را نمی افزاید.
حصر در دنیای امروز راه حل نیست بلکه خود بخش عمده ای از مشکل است.
سید محمد خاتمی امروز یکی از فضیلت مردان روزگار ماست که آدم ها وقتی می خواهند از خوبی های نامشروط یاد کنند به یاد او می افتند.
خوبی های سید محمد خاتمی چون ذاتی است در دل مردم نشسته و اعتماد آنها را بر انگیخته است.
همیشه آنها که سیطره نام و یادشان به دلیل قدرت های ظاهری است بر کسانی که نام و یادشان به دلیل قدرت معنوی و اصیل آنهاست رشک می برند و کاری هم نمی توانند بکنند این قاعده ناموس جهان است.
برخی چیزها با هیچ ضرب و زوری به دست نمی آید و اتفاقا وقتی حاصل می شود که ضرب و زور و خشم و خشونت به کناری نهاده شود. در این شرایط انسان بر دل ها حاکم می شود و چون کسی محل دل را نمی داند کجاست حاکمان سرزمین دلها هیچ گاه سرنگون نمی شوند.
سید محمد خاتمی از سال 71 که از وزارت کنار رفت تقلایی برای تصاحب منصبی نکرد، در خرداد هفتاد وشش به اصرار نامزد شد در سال هشتاد از این که مجبور است دوباره نامزد ریاست جمهوری شود گریه کرد و علیرغم میلش آمد.
از آن پس هم جهانی است بنشسته در گوشه ای. گاهی برخی برای تیمن مجلس عقد ازدواج خود را در محضرش ترتیب می دهند و گاهی در اعیاد و وفیات مردم به دیدارش می روند.
در ماجرای اخیر که رئیس مجلس و آن یکی رئیس کنارش نشسته اند و  انتشار عکسشان عده ای را متشنج کرده است تقصیر سید محمد خاتمی چیست؟
هر تقصیری در این ماجرا بر عهده او یافتید بدانید در تمام دیگر مسائل کشور هم او مقصر است!
بی گناهی کم گناهی نیست در دیوان عشق
یوسف از دامان پاک خود به زندان می رود. صائب تبریزی

منبع/ @haftjoosh


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=93020

نظـــرات شمـــا