کد خبر : 937       تاریخ : 1392/04/25 24:05:0
مرکر
اسکند احمدنیا

مرکر

شورای سوم شهر ما، کارهای خوبی در زمینه ی بوشهر شناسی نموده است و با اختصاص چند روزی به نام روز بوشهر کارهای مثبت و ماندگاری انجام داده است، با سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رابطه ی خوبی داشته و مدیریت هماهنگی داشته اند .....

1-شورای سوم شهر ما، کارهای خوبی در زمینه ی بوشهر شناسی نموده است و با اختصاص چند روزی به نام روز بوشهر کارهای مثبت و ماندگاری انجام داده است، با سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رابطه ی خوبی داشته و مدیریت هماهنگی داشته اند  اما کمبودهایی چشم گیر در زمینه هایی کاملاً مشخص وجود دارد که  نگرانی های زیادی ایجاد نموده است ، از جمله دریای زلالمان به گونه ای آلوده است که شنا کردن در آن یعنی عجین شدن با ویروس های مختلف. اکثر مردم دریا دوست می گویند رنگ آب عوض شده است و رنگ  فاضلاب گرفته است و نشانه هایش بر پوست  شناگران ساحلی می ماند. بافت قدیم  شهر که هر بوشهری آرزو  می کند که ای کاش به زمینی صاف و برهوت تبدیل می شد. مردم می گویند: خرابه های پر از مار و جانوران  موذی و سیاه چال هایی ترس آور که نشد گنجینه و میراث ! فضای سبز که هم پوست انداخته و تبدیل به درختانی غیر بومی شده است و از مقدار لازم هم اصلاً برخوردار نیست! این ایراد را اگر از زمین شورا که شهرداری هم دست پخت اوست ، برداشته و به جای دیگری پرت  نماییم تعارفی است به مثابه ی کلاهی  بر سر خود گذاشتن. نمک نشناس نیستم و این کمبودهای وجود داشته یا به وجود آمده را مستمسک  قرار نخواهیم داد که بگوییم شورای جدید حرفه ای تر و کاراتر خواهد بود! کسی چه  می داند شاید.....

بعضی معتقدند که بیش از ظرفیت تخصصی  شورای سوم ، مشکلاتی هم پیش رویشان  بوده است. سوال ما این است که همین شورا در انتخاب شهردار اگر پر اشتباه در این سال های بیش از مدت معین خود عمل نموده است، چه ربطی به مشکلات دیگر داشته ؟ و اگر داشته آیا قادر به انتخابی غیر از آنچه انجام داده  است نبوده؟ یعنی این همه آدم متخصص و با سابقه ی خوب که در شهر ما هست، هیچ کدام دارای معیارهای گزینه ی مورد نظر دوستان نبوده است؟

نتیجه : مثل دفعه ی قبل دعا کنیم که با ترکیب شورای جدید بدتر از این که هستیم نشویم!

2-  دوباره فرصی پیش آمد، تا تیم توزیع کننده ی کالاهای ضروری مردم ( بیشتر مواد غذایی ) وارد  عرصه  شوند و ژست  آن چنانی خود را به منصه ی ظهور برسانند! در تمام استان های کشور به صورت  نمایشگاه و در محل اختصاص داده شده به این مهم این کار انجام شده است ولی در استان ما و آن هم در مرکز استان در یک  بازار محدود ماهی فروش ( شیلات) آن هم در گرمای بالای چهل درجه که از ساعت دو  بعد از ظهر تا پنج، پشت درهای بسته مردم مقوا به دست با تنه زدن به هم دیگر و چشم غره رفتن ( از دشمن خونی بدتر) تا ساعت 9 شب ( زن ومرد) تا شاید کیسه ی ده کیلویی برنج هندی نصیبشان  شود که  اغلب نمی شد! والی استان ما که  شخص بسیار محترمی است و تصاویر فعالیت های زاید الوصف وی را در رابطه با کمک رسانی به زلزله زدگان دیده ایم، آیا  نمی شد سری هم  به سالن  ماهی شهر بزند و ببیند که جمعیت انبوه زنان چه شیون و قشقرقی بر پا نموده بودند تا به جایگاه توزیع  برنج برسند؟ اگر تازه واردی از آن  محل می گذشت و  این صحنه را می دید، معلوم  نبود چه  برداشتی از آن  می کرد.واقعاً جناب والی ! مردم  بوشهر در این  چند روزه ی توزیع برنج  بسیار و  خیلی بسیار تحقیر شدند به گونه ای که در هیچ  دیاری ، دیّاری آن را  به یاد ندارد!

نتیجه : جناب والی محترم  در جایی فرموده است : که در دولت جدید هم من استاندار بوشهر هستم!

3- بوشهر دارای مردمی است که افراد تحصیل کرده، هنرمند، متخصص و نخبه ی سرزمین خودشان  را  بر دیگران تا به حال ترجیح  داده اند. خوب رأی می دهند ، خوب حمایت می کنند و.... ولی نگاه کنید این  شهر ( که مرکزاستان است ) بیمارستانش  به گونه ای است که باید گفت:  امکاناتی ندارد ، بیمارستان  سوختگی اش آن  سر دنیاست ، نوبت یک MRI نزدیک  به  سه ماه تا  بیشتر از این مقدار است، آموزش و  پرورش، سرویس تاکسی شهری، آلودگی آب، نبودِ  بهداشت و بسیاری از ضروریات دیگرش  وا افغاناست. جالب است  که  همه می گویند : بوشهر محروم  است !  باید گفت : بوشهر از این نظر محروم  است که افراد مسؤل بومی اش وقت  انتخاب شدن و انتصاب شدن مردمی می شوند و همین که بر صدر آروزیِ پستی اشان  تکیه دادند ، اصلاً مردمی انگار برایشان در کار نبوده است !

 نتیجه : نتیجه اش این  می شود که دیگران بیایند و به مردم  لبخند بزنند و صاحب سابقه و پرونده ی خوبی بشوند و بروند، ممکن است کار در خوری هم نکرده باشند!    


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=937

نظـــرات شمـــا