کد خبر : 97571       تاریخ : 1396/12/02 12:06:57
آغاز پنجمین جشنواره دانش آموزی کاوشگران آسمان در استان
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر خبر داد؛

آغاز پنجمین جشنواره دانش آموزی کاوشگران آسمان در استان

پیغام: مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از آغاز پنجمین دوره جشنواره دانش آموزی ستاره شناسی - طبیعت کاوشگران آسمان از 2 تا 10 اسفند در بوشهر خبر داد.

به گزارش«پیغام»؛ ناصر کرمی اظهار داشت: پنجمین دوره جشنواره دانش آموزی ستاره شناسی - طبیعت  کاوشگران آسمان با حضور 700 دانش آموز در دو بخش رقابتی و آموزشی و در قالب کمپینگ، با دنیای آسمان، اصول حضور در طبیعت و حفظ محیط زیست آشنا خواهند شد.

کرمی ادامه داد: آشنایی با منظومه شمسی، شناخت و پیمایش اسمان، ساخت ابزارهای نجومی، برپایی چادر و اصول استقرار در طبیعت، شناخت تلسکوپ، دوربین دوچشمی و کار با ان،اسمان نما، گالری عکس، گالری تلسکوپ و… از جمله بخش های متنوع آموزشی این جشنواره می باشد.
وی با بیان اینکه در فاز رقابتی دانش آموزان پروژه های خود را از آبان ماه دریافت کرده و تا پایان بهمن ماه فرصت تکمیل آن را داشته اند یادآور شد: در فاز رقابتی، دانش نجومی دانش آموزان در سه بخش نظری، شفاهی و عملی جشنواره مورد ارزیابی قرار می گیرد.
این مقام مسئول افزود: دانش آموزان در این پروژه ها به صورت عمگلرا و گروهی با آسمان آشنا می شوند و این اقدام دقت دانش آموز در کاوش را بیشتر می کند.
شایان ذکر است، افتتاحیه این جشنواره چهار شنبه دو اسفندماه  ۹۶با حضور محمدباقری، از اساتید برجسته ساعت آفتابی و تاریخ علم برگزار خواهد شد.
گفتنی است، پنجمین دوره جشنواره دانش آموزی ستاره شناسی - طبیعت  کاوشگران آسمان از ۲ تا۱۰ اسفندماه توسط پژوهشسرا و رصدخانه دانش آموزی مهر( قطب ستاره شناسی آموزش و پرورش ) برگزار خواهد شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97571

نظـــرات شمـــا