کد خبر : 97650       تاریخ : 1396/12/06 11:10:52
افزایش قیمت محصولات لبنی ممنوع شد
رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن وتجارت استان بوشهر خبر داد:

افزایش قیمت محصولات لبنی ممنوع شد

پیغام: رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن وتجارت استان بوشهر گفت:هرگونه تغییر و افزایش قیمت کالای لبنی در استان بوشهر ممنوع و نصب برچسب قیمت، صدور فاکتور و غیره در واحدهای صنفی الزام است.

به گزارش«پیغام»؛ نصرالله کشاورز در نشست اجرای طرح نظارت بر بازار با بیان اینکه طرح نظارت بر بازار ویژه ایام نوروز در استان بوشهر آغاز شده است اظهار داشت: این طرح تا 31فروردین ماه سال 1397 اجرا می‌شود که طی آن بر نحوه قیمت و کیفیت محصولات مختلف و خدمات حمل و نقل مسافربری نظارت ویژه می‌شود.

وی با تاکید بر این نکته که تمامی واحدهای صنفی موظف به نصب برچسب قیمت کالا و نرخ نامه در معرض دید عموم هستند افزود: شهروندان می‌توانند هر گونه تخلف اعم از گران‌فروشی، کم فروشی و عدم درج قیمت را به شماره تلفن 124 سامانه خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گزارش کنند.

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهراز ممنوع بودن هرگونه افزایش قیمت در محصولات لبنی پر مصرف خبرداد و تاکید کرد: پیرواعلام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان هرگونه افزایش  قیمت درمحصولات لبنی پر مصرف غیر قانونی است .

کشاورز افزود: متعاقب افزایش غیر قانونی قیمت محصولات لبنی مانند شیر،ماست و پنیر توسط برخی واحدهای تولیدی طی هفته‌های گذشته که خوشبختانه با پیگیری و اقدامات نظارتی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان منجر به برگشت قیمت‌ها  شد.

وی بیان کرد: از واحدهای صنفی  تقاضا می‌شود در صورت مشاهده هرگونه افزایش قیمت جدید ضمن عدم توزیع آن مراتب مربوطه را به واحد ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت گزارش کنند.

کشاورز با بیان اینکه مردم نقش بسیار مؤثری درجلوگیری از تخلفات اقتصادی ودفاع ازحقوق مصرف کنندگان دارند خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش تقاضای خرید کالای مورد نیاز مردم در ایام پایانی سال این سازمان به‌صورت مستمر بازرسی و نظارت خود را بر قیمت‌ها داشته  و همچنین تلفن 124 واحد رسیدگی به شکایات مردمی  پاسخگوی گزارشات در سراسر استان است.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97650

نظـــرات شمـــا