کد خبر : 97987       تاریخ : 1396/12/21 10:47:46
آغاز عملیات احداث پارکینگ طبقاتی و افتتاح دو زمین چمن مصنوعی+عکس
به مناسبت هفته نکوداشت روز بوشهر صورت گرفت؛

آغاز عملیات احداث پارکینگ طبقاتی و افتتاح دو زمین چمن مصنوعی+عکس

پیغام: به مناسبت هفته نکوداشت بوشهر آیین عملیات ساخت نخستین پارکینگ طبقاتی شهرداری بندر بوشهر و افتتاح دو زمین چمن مصنوعی در کوی خواجه ها و سه راهی امامزاده با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و سرپرست و مدیران شهرداری و اصحاب رسانه و شورایاران محلات برگزار گردید .

به گزارش «پیغام»؛ پارکینگ طبقاتی شهرداری  بندر بوشهر در زمین تحت مالکیت شهرداری که در مجاور پارک خلیج فارس و مجتمع تجاری در دست ساخت خورشید واقع شده است، که بر اساس اعلام مجری طرح ،این پارکینک در 4 طبقه و به مدت 2 سال عملیاتی خواهد شد.
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر بوشهر در این آیین با حایز اهمیت خواندن این پروژه در کاهش ترافیک مرکز شهر،رویکرد شورای پنجم را در حوزه ی عمران و توسعه  شهری توجه به زیرساخت های شهری و توسعه متوازن دانستند و اظهار داشت: امیدواریم در آینده ای خیلی نزدیک عملیات ساخت دومین پارکینگ طبقاتی بوشهر نیز در مرکز شهر آغاز شود.

اکبر توسلی همچنین در این خصوص با بیان این که کمیسیون عمران برای سال آتی پروژه های بزرگ و مهمی را در بودجه پیش بینی کرده است توجه به عمران شهری به ویژه در محلات و زیرساخت های شهری را اهم فعالیت شورا دانست.

 دستگاه روز شمار پارکینک طبقاتی نصب شود
وی در ادامه ساخت پارکینگ را نیاز اساسی و یکی از دغدغه های شورا و شهرداری عنوان کرد و افزود: این پارکینک طبقات با پذیرش 700 خودرو و کاملاٌ هوشمند طراحی و پیش بینی شده است و می تواند بخش عمده گره های ترافیکی خیابان ساحلی و مرکز شهر را مرتفع سازد.
توسلی در دامه خطاب به شهردار و مجری طرح خواستار نصب دستگاه روز شمار پارکینک طبقاتی شد و بیان کرد: در بودجه سال آینده شهرداری دو پارکینگ طبقاتی در خیابان سنگی و کاراژ دریا بگرد در مرکز شهر دیده شده است.

در ادامه این آیین همچنین زمین مینی فوتبال چمن مصنوعی که در محله کوی خواجه ها با اعتباری بالغ بر 220 میلیون تومان از اعتبارات داخلی شهرداری احداث شده بود، افتتاح شد.
در این آیین شورایار محله کوی خواجه ها از شهردار بوشهر درخواست کرد مسیر خواجه ها به سبزآباد بازگشایی شود و  تا حجم ترافیک در خیابان بهمنی کاهش یابد.
این شورایار همچنین از شورا و شهردار بوشهر خواست تا این مسیر را به نام خیابان امام حسین نامگذاری شود.
زمین چمن مصنوعی باغ بهزاد که در سه راهی امام زاده واقع شده یکی دیگر از پروژه های شهرداری به مناسبت هفته نکوداشت روز بوشهر بود که با اعتباری بالغ بر 210 میلیون تومان و با حضور اهالی محل و شورایارها مورد بهره برداری و افتتاح قرار گرفت .

در این آیین سرپرست شهرداری بندر بوشهر خبر داد: تا قبل از پایان سال اجرای پارک منطقه ای در باغ بهزاد وارد مناقصه شده و با تعیین پیمانکار در ابتدای سال جدید کلنگ زنی می شود.
دهدار رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر با تشکر از پیگیری شورا یارها افتتاح این دو مجموعه ورزشی را موجب نشاط و پویایی محلات جنوبی دانست و همچنین بر اهتمام شورای پنجم در جهت عمران محلات جنوبی و رفع نیازها و مشکلات آن ها تاکید نمودند.
ابوذر دهدار تاکید کرد:اختصاص اعتبارات بیشتر به محلات جنوبی برای برقراری توزان با محلاتی که از برخورداری بیشتری برخوردار هستند  را لازم دانست.
رئیس کمیسیون عمران و توسعه شورای اسلامی شهر در حاشیه افتتاح چمن مصنوعی باغ بهزاد توجه به محلات جنوبی و توسعه امکانات و زیر ساخت های شهری در این محلات را در راستای توسعه متوازن شهری و از دغدغه های شورا پنجم دانست، و اذعان داشت: توسعه فضاهای جمعی و ورزشی موجب سلامت و نشاط در این محلات گردد.

اکبر توسلی همچنین خواستار مشارکت سایر دستگاه ها برای توجه به زیر ساخت های تاسیساتی و شهری برای رفاه حال محلات جنوبی شدند و ابراز امیدواری کردند با پیگیری های انجام شده سال آینده با همت اداره  آب بوشهر شبکه آب محلات جنوبی به ویژه در محله امامزاده بهسازی و تقویت شود.

سرپرست شهرداری بندر بوشهر در آیین افتتاح با بیان این که باغ بهزاد با کار کردی منطقه ای نقش مهمی در تامین سرانه فضای سبز و فضا های ورزشی در محلات جنوبی خواهد داشت توسعه زمین های ورزشی به منظور ایجاد نشاط و سلامت روانی جامعه را از اهم فعالیت های شهرداری دانست.
در حاشیه ی این مراسم همچنین بازدیدی از پروژه های تقاطع غیر همسطح میدان آزادی و آسفالت خیابان ورودی تنگک اول که با همت شهرداری منطقه دو در دست اجرا می باشد، انجام شد.

 

 

 

زمین چمن مصنوعی محله کوی خواجه ها

چمن مصنوعی باغ بهزاد


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97987

نظـــرات شمـــا