کد خبر : 97989       تاریخ : 1396/12/22 10:13:23
معاون وزیر آموزش و پرورش:پرداخت ماهانه دو هزار و ۴۸۰ میلیارد تومان حقوق به فرهنگیان+تصویر
مرکز آموزشی و رفاهی فرهنگیان استاد نبوی بوشهر افتتاح شد

معاون وزیر آموزش و پرورش:پرداخت ماهانه دو هزار و ۴۸۰ میلیارد تومان حقوق به فرهنگیان+تصویر

پیغام: مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان استاد نبوی استان بوشهر با حضور الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش و مسئولان استانی افتتاح شد.

به گزارش «پیغام»؛ معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش  در این آیین گفت: مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان استان بوشهر از این لحظه با تجهیزات کامل در خدمت فرهنگیان خواهد بود و برای گذران ایام تعطیلی و ارائه خدمات رفاهی و تفریحی این مرکر آماده ارائه خدمت به فرهنگیان است.
علی الهیار ترکمن با بیان این که این معاونت دارای چهار وظیفه اصلی است، گفت: اگر خوب و دقیق‌تر کار کنیم به دستاوردهای بهتری دست خواهیم یافت و خدمات بهتری ارائه خواهد شد.

وی با بیان این که ماهانه دو هزار و ۴۸۰ میلیارد تومان حقوق  به فرهنگیان پرداخت می‌کنیم اذعان داشت:  تامین این هزینه برای خزانه برنامه‌ریزی دقیق و سنجیده می‌خواهد که سر وقت عمل کنند و تلاش ویژه‌ای در این زمینه صورت می‌گیرد.

ترکمن اظهار داشت: حقوق اسفندماه  فرهنگیان امشب ساعت سه و نیم بامداد به حسابشان واریز خواهد شد و از اواخر هفته هم پرداخت اضافه کار اداری و حقوق حق التدریسی‌ها و سربازان شاغل نیز در دستور کار قرار می‌گیرد و تلاش داریم تا قبل از پایان سال بتوانیم این مطالبات را به صورت کامل پرداخت  شود.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش در خصوص سیاست‌های رفاهی برای اینکه معیشت فرهنگیان خوب تامین شود، یادآور شد:  توسعه مراکز رفاهی در دستور کار بود که در بخش‌های تفریحی و درمانی و . . . خدمات دهی شود.

الهیار ادامه داد: در کل کشور شبکه بزرگی از این مراکز  راه اندازی شده است و باید به فکر انسجام‌بخشی و ارتقای کارآمدی آنها باشیم و مجموعه عواملی را ایجاد کنیم که در خدمت فرهنگیان خوب عمل کنند.
وی سازماندهی و ساماندهی نظام‌نامه رفاهی فرهنگیان، تقویت و بهبود وضعیت درمانی فرهنگیان و ایجاد الگوی منسجم بیمه فرهنگی و بهبود وضعیت معیشت و مسکن و درمان فرهنگیان از دیگر برنامه‌ها این معاونت عنوان کرد.
الهیار به ایجاد و راه‌اندازی باشگاه ویژه پیشکسوتان در همه استان‌ها اشاره کرد و بیان داشت: راه اندازی باشگاه پیشکسوتان یکی از برنامه‌های مهم و در دستور کار است و امیدواریم در همه استان‌ها شاهد راه‌اندازی این مراکز  باشیم.
هزینه کرد یک میلیارد و 500 میلیون تومان برای ایجاد مجموعه آموزشی رفاهی
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در این آیین ضمن  تشکر از مدیریت مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان استان بوشهر گفت: جامعه بزرگ فرهنگیان به لحاظ  جایگاه و ارزشی که  در جامعه دارند به اماکن فرهنگی نیاز دارند که در شان کرامت و منزلت فرهنگیان باشد.

ناصر کرمی با بیان این که تلاش هایی زیادی برای ایجاد مراکز رفاهی برای فرهنگیان صورت گرفته اما از گذشته خلاء زیرساخت های رفاهی  و معیشتی برای فرهنگیان وجود داشته است، افزود: در استانهایی همانند بوشهر که از مرکز دور هستند و شرایط آب و هوایی مناسب نداشتند این مراکز کمتر راه اندازی شده است و در شهر بوشهر نیز یک مرکز کوچک که سالها قبل راه اندازی شده بود و جای هیچ گونه توسعه ای وجود نداشت.
وی اذعان داشت: یکی از دغدغه مدیران استانی مسئله معیشت و ایجاد مراکز رفاهی برای آسایش فرهنگیان است جایی که همکاران احساس کنند که این مجموع به خودشان تعلق دارد  وامیدواریم شاهد راه اندازی  این مراکز در شهرستان های استان باشیم.
کرمی خاطر نشان کرد: توسعه جامعه نیازمند توجه ویژه به افرادی است که متولی پرورش آینده‌سازان جامعه هستند و از مدیران استانی و کشوری انتظار می‌رود که به جامعه فرهنگی و مسائل معیشتی و رفاهی آنها توجه ویژه صورت گیرد.


مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: اینجا مرکز آموزش نیروهای ضمن خدمت بوده است که سالها پیش ساخته شده است بنا شد در بخشی از این مرکز محلی برای رفاه و معیشت فرهنگیان ایجاد شود  که  از اردیبهشت 96 استارت این پروژه زده شد.
وی اضافه کرد: در این مجموعه آموزش و رفاهی، علاوه بر سالن پذیرایی با ظرفیت ۵۰۰ نفر، سالن کنفرانس، ۲۴ سوئیت با طراحی و معماری بوشهری که ظرفیت تخت اتاق‌ها ۱۰۰ تخت است، همراه با مدیریت و انبار و پذیرش و . . . ایجاد شده است.
وی افزود: در این مجموعه همچنین یک نانوایی در محوطه این مرکز ایجاد شده و بزودی راه اندازی خواهد شد.
کرمی با اشاره به نامگذاری این مرکز به نام استادنبوی گفت: استاد نبوی از فرهنگیان خوشنام استان و اولین مدیرکل آموزش و پرورش  بعد از انقلاب  و نماینده سه دوره مجلس شورای اسلامی بود که به پاسداشت خدمات ایشان نام این مرکز را به نام استان نبوی نامگذاری شد. 
وی افزود: تاکنون قریب به یک میلیارد و 500 میلیون تومان جهت احداث و تکمیل مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان استاد نبوی  هزینه شده است.

 

 

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=97989

نظـــرات شمـــا