کد خبر : 98704       تاریخ : 1397/02/05 09:55:18
یونانی ها در بوشهر برق خورشیدی تولیدی می کنند
رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر:

یونانی ها در بوشهر برق خورشیدی تولیدی می کنند

پیغام: رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: سرمایه گذاران یونانی طرح تامین برق یکی از خیابان های این شهر را با استفاده از پنل های خورشیدی اجرا می کنند.

به گزارش«پیغام» به نقل از رواط عمومی، ابوذر دهدار در نشست علنی شورای شهر بوشهر افزود: در این ارتباط نشستی با هدف احداث کارخانه تولید پنل های خورشیدی، تامین روشنایی خیابان ها و معابر و فرصت های سرمایه گذاری مشترک در ظرفیت های موجود شهر بوشهر برای تولید و استفاده از انرژی خورشیدی و تجدیدپذیر با سرمایه گذار یونانی برگزار شد.
وی اضافه کرد: در این نشست مقرر شد در گام نخست طرح پایلوت تامین برق روشنایی یکی از خیابان های شهر بوشهر با استفاده از پنل های انرژی خورسیدی اجرا شود.
دهدار ادامه داد: استفاده از انرژی‌های پاک در نهایت به ارتقا سطح رضایتمندی و کیفیت زندگی شهروندان کمک می‌کند که این از اهداف متعالی مدیریت شهری است.
وی تاکید کرد: با توجه به گسترش روزافزون شهرنشینی و مصارف عمده انرژی در جنبه‎های مختلف زندگی شهری از جمله مصارف خانگی، عمومی، تجاری و اداری در کنار مصارف بالای صنایع شهری، ضرورت بررسی و یافتن روش‎های تامین انرژی مورد نیاز از طریق منابع تجدیدپذیر (انرژی‎های پاک) بیش از پیش مورد توجه است.
دهدار بیان کرد: نیل به شهری سرسبز، زیبا، شاداب، سالم و عاری از انواع آلودگی ها از طریق رو آوردن به انرژی هـای جدید، توسعه فضاهای سبز شهری و ارتقا سطح بهداشت و محیط زیست شهری است که شورای شهر بوشهر به تحقق آن اهتمام ویژه دارد.
وی افزود: این شورا برای حمایت، تسهیل و تسریع امور مربوط به سرمایه‌گذاری در شهر بوشهر و شناسایی و معرفی توانمندی‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری، کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری را تشکیل داد که تاکنون نیز دستاوردهای خوبی در پی داشته است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=98704

نظـــرات شمـــا