کد خبر : 98783       تاریخ : 1397/02/08 10:09:50
شاهین بوشهر و پروازی دیگر

شاهین بوشهر و پروازی دیگر

پیغام:تیم فوتبال شاهین بوشهر یکی از محبوب‌ترین تیم‌های فوتبال ایران بار دیگر به لیگ دسته اول فوتبال کشور صعود کرد تا خود را برای پروازی دیگر آماده کند.

عبدالرضا کللی*: شاهینی‌ها پس از سقوط‌های تلخ اوائل دهه ۹۰ همواره به دنبال بازگشتی دیگر بودند و با وجود تلخ‌کامی تحرکاتی برای زنده ماندن نام شاهین داشتند. تشکیل تیم پیشکسوتان یکی از اقدامات ارزنده ای بود که نقشی محرک برای بازگشت این نام بزرگ داشت. اوایل سال ۱۳۹۴ «عبدالمحمد پوربهی» پیشکسوت و بزرگمرد شاهین درخواست احیای شاهین را به وزیر ورزش داد تا خیلی زود و بی درنگ وزیر ورزش دستور احیای شاهین را صادر کند و در همین راستا اداره ورزش و جوانان استان و استانداری بوشهر پیگیر این موضوع شدند تا موجی از شادی و امید در دل شاهینی ها زنده شود و سرانجام مسئولیت احیای شاهین به شهرداری بوشهر سپرده شود.

با موافقت شورای اسلامی شهر بوشهر، شهردار بوشهر بسیار جدی و پیگیرانه بازگشت شاهین را به صحنه فوتبال کشور کلید زد تا نامش برای همیشه در قلب شاهینی ها ماندگار شود. تیم شاهین شهرداری بوشهر در اولین بازی خود را روز ۱۶ مهرماه با پیروزی در برابر تیم فولاد نوین اهواز آغاز کرد و در همان اولین بازی حضور گسترده پیشکسوتان و هواداران شاهین پیام مثبتی به دنبال داشت و از همان روز می شد بازگشتی بزرگ را برای سفیدپوشان بوشهر در ذهن متصور شد.

در سه سال حمایت شهرداری و حضور تیم شاهین شهرداری بوشهر در لیگ دسته ۲ این تیم در ۲ سال ابتدایی تا آستانه صعود هم پیش رفتند اما این امر محقق نشد اما تجربه دو ساله باعث شد تا در سال سوم با برنامه ریزی دقیق و مدیریت دلسوزانه «دمشقی» مدیریت باشگاه که در همه اوقات آرامش را به تیم تزریق می کرد و زحمات شبانه روزی مابقی عوامل باشگاه نظیر سرپرست تیم و همچنین همراهی و حمایت هیئت مدیره باشگاه به سمت صعود حرکت کنند و این امر با تلاش و تیم خوبی که حمید کللی فرد در اول فصل بست و در ادامه هدایت حساب شده مهدی پاشازاده این تیم صعودی شیرین را تجربه کرد.

هوادارانی که همیشه کنار تیمشان بودند و همراه بودندنشان حد و مرز نداشت آنها در گوشه گوشه کشور از اهواز و آبادان و خرمشهر تا سمنان و رشت و همدان همه جا با شاهین پرواز می کردند تا این تیم محبوب جنوبی در هیچ نقطه کشور تنها نباشد و همین پتاسیل با انرژی مثبت بیشتر می تواند در آینده زمینه‌ساز حماسه‌ای دیگر شود.

تشکیل ۵ تیم پایه (نونهالان، زیر ۱۵ سال، نوجوانان، جوانان و امید) و کسب عناوین مختلف و حضور در لیگ‌های مطرح کشور و همچنین دعوت بیش از ۱۰ بازیکن از رده های مختلف به اردوهای تیم ملی در ۳ سال اخیر وفعالیت بیش از ۲۰۰ بازیکن و مربی در تیم‌های پایه از موفقیت‌های چشمگیر باشگاه محسوب می شود که در صورت تداوم حمایت‌ها در آینده ای نزدیک نسلی جدید ار فوتبالیست های ناب بوشهر از دل همین تیمها معرفی خواهند شد.

* مربی فوتبال و ورزشی‌نویس


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=98783

نظـــرات شمـــا