کد خبر : 99407       تاریخ : 1397/03/05 13:58:20
فروش کالای خارجی در فروشگاه های دولتی استان ممنوع شد

فروش کالای خارجی در فروشگاه های دولتی استان ممنوع شد

پیغام: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: برای حمایت از کالای ایرانی فروش هرگونه کالای خارجی در فروشگاه های تحت حاکمیت سازمان ها و ارگان های دولتی ممنوع شد.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی؛ سید حسین حسینی محمدی در نشست کارگروه پایش و نظارت بر بازار استان بوشهر افزود: به منظور حمایت ازکالای ایرانی و براساس بخشنامه وزیر صنعت، معدن وتجارت همه دستگاه های دولتی در فروشگاه های تحت کنترل خود مکلف هستند نسبت به ممنوعیت فروش کالای خارجی اقدام کنند.
وی بیان کرد: با توجه به ارسال بخشنامه ممنوعیت عرضه کالای خارجی در فروشگاه های دولتی، خرید کالا‌های خارجی دارای تولید داخل برای همه دستگاه‌های دولتی ممنوع و در غیر این صورت برخورد قانونی می شود.
حسینی محمدی با اشاره به لزوم مدیریت و کنترل قیمت ها در سطح عرضه اظهار داشت: تشکیل نشست کارگروه پایش و نظارت بر بازار در سال جاری بصورت مستمر انجام خواهد شد تا بتوانیم درسریع ترین زمان ممکن با هدف جلب رضایت مصرف کنندگان به مسائل و مشکلات عرضه کالا و خدمات رسیدگی شود.
وی بیان کرد: گشت های مشترک بازرسی با حضور بازرسان این سازمان و تعزیرات حکومتی، اماکن نیروی انتظامی، بهداشت و اتاق اصناف به صورت تخصصی و برنامه ریزی شده از واحد های صنفی مختلف بازدید و در صورت مشاهده هرگونه تخلفات اعم از گران‌فروشی، کم‌فروشی، تقلب و غیره صورتجلسه شده و برای صدور رای به تعزیرات حکومتی ارجاع می شود.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=99407

نظـــرات شمـــا