اخبــار استـان
اخبــار استـان

ورود سامانه بارشی به استان بوشهر

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از صدور هشدار سطح قرمز هواشناسی برای تلاطم خلیج فارس و هشدار سطح نارنجی برای تشدید فعالیت سامانه بارشی در این استان خبر داد.
1401/11/10
پژوهشگر بوشهری

استواری بن‌مایه افسانه‌های جنوب بر مکر زن، نمایانگر نگاه مردسالارانه است

افسانه‌ها یکی از گرانبهاترین میراث ناملموسی است که در گستره خود رازهای مگویی را از هویت و اصالت انسان‌ها و چیستی هستی جای داده‌اند. بی‌شک با غور در آن‌ها و کنار هم چیدن نشانه‌ها و نمادها، می‌توان پرده از بسیاری از ابهامات رازگونه و تودرتوی
1401/11/09

کتاب "تاریخ زنان بوشهر" منتشر شد

پیغام: کتاب "تاریخ زنان بوشهر" به عنوان نخستین دانشنامه استان بوشهر در حوزه زنان با پژوهشگری و تالیف الهه غریب زاده منتشر و روانه کتاب فروشی‌ها شد.
1401/11/10

مدیران استان بوشهر پاسخگو باشند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: مدیران استان بوشهر نشست‌های خبری، پاسخگو بودن و حضور بی واسطه در بین مردم، روستاها و مناطق محروم را در دستور کار خود قرار دهند.
1401/11/10
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی بوشهر:

بوشهر استان دوم کشور در احیای واحدهای تولیدی راکد شد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی بوشهر گفت: امسال تا کنون ۱۵ واحد تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی بوشهر فعال‌سازی شده و این استان رتبه دوم کشور را از این نظر به خود اختصاص داده است.
1401/11/10

۲۷۸ میلی‌متر بارندگی در استان بوشهر ثبت شد

پیغام: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر گفت: میانگین بارندگی از ابتدای سال آبی جاری تاکنون در این استان ۲۷۸ میلی‌متر ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۶۱ درصدی نشان می دهد.
1401/11/08

مرگ و میر ناشی از سرطان کاهش یافته است

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: باوجود افزایش تعداد مبتلایان به سرطان، نسبت افرادی که از این بیماری فوت می‌کنند با در نظر گرفتن جمعیت و تعداد موارد ابتلا در مقایسه با سه دهه پیش کاهش‌یافته است.
1401/11/08
امام جمعه بوشهر:

مردم از گرانی‌ها گلایه دارند

پیغام: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره گلایه مردم از گرانی کالا و خدمات گفت: باید با نظارت مناسبت نسبت به برخورد با سودجویان اقدام شود.
1401/11/07
مدیراجرایی منطقه آزاد بوشهر:

فعال شدن منطقه آزاد بوشهر پازل توسعه این استان را تکمیل می‌کند

مدیر اجرایی منطقه آزاد تولیدی صنعتی و تجاری بوشهر گفت: فعال شدن این منطقه که به رغم گذشت بیش از ۲ سال از تصویب آن همچنان مغفول مانده است، می‌تواند به عنوان آخرین قطعه، پازل توسعه پایدار منطقه را تکمیل کند.
1401/11/07

جایگزینی بیش از 6 کیلومتر نیوجرسی در جاده‌های بوشهر

سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر گفت: در راستای ایمن‌سازی محورهای ارتباطی بوشهر طی سال جاری 6 کیلومتر نیوجرسی جایگزین گاردریل می شود که تاکنون نیمی از آن انجام شده است
1401/11/04
ارشیو

اخبــار استـان

عناوین بیشتر

اخبـار ایران و جهان

عناوین بیشتر