رئیس کل دادگستری استان بوشهر

حکم قطعی پرونده گمرک بندر بوشهر صادر شد

پیغام: رئیس کل دادگستری استان بوشهر از حکم قطعی پرونده گمرک بندر بوشهر خبرداد و گفت: این پرونده در مرحله تجدید نظر خواهی در شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان بوشهر رسیدگی شد که به موجب آن حکم قطعی تجدید نظر خواهی صادر گردید.

1397/06/25

پیشنهادهایی ساده برای کاهش زمینه های اعمال خشونت در ادارات

خبر اعمال خشونت و برخورد فیزیکی در یکی از درمانگاه های استان اکنون نه در استان بلکه در همه کشور پیچیده است. این گونه خشونت ها در جامعه ما به یک امر متداول تبدیل شده و متاسفانه از سطح جامعه به اداراتمان هم کشیده شده است.

1397/06/24

ستون های هفته نامه پیغام

اخبار پایگاه
کهن‌ترین سند تعزیه ایران مربوط به استان بوشهر است

تعزیه» به سبک بوشهری‌ها

پیغام: می‌گویند تعزیه در استان بوشهر قدمتی به اندازه عمر این هنر در کشور دارد و اجرای کامل آن زمانی طولانی را می‌طلبد، اما شدت گرمای هوا در مناطق بندری جنوب تعزیه امسال را دستخوش تغییر کرده است.
1397/06/27
در نشست شورای شهر بوشهر مطرح شد:

فرصت 4 ماهه جدید به سازنده چرخ و فلک

پروژه ای که با نام "بلندترین چرخ فلک ایران" در ساحل بوشهر کلید خورد، به یکی از دردسرهای شورا و شهرداری بوشهر در دوره جدید مبدل شده است.
1397/06/26
رموز باستان‌شناسی در زیر آب ؛

از پری خلیج فارس تا خمره‌هایی برای تدفین مردگان در شغاب بوشهر

آب‌های خلیج فارس مملو از داستان‌ها و اسطوره‌هایی است که هریک داستانی در دل خود دارند. از پری دریایی گرفته تا درختی که گفته می‌شود در عمق ۳۰ متری آب وجود دارد. کدامیک از این داستان‌ها واقعی و کدامیک در حد افسانه است؟
1397/06/24
رییس شورای شهر دیر :

عضو شورا با خانواده‌اش پزشک مرکز بهداشت را کتک زدند/ می‌گفتند داروی تجویزشده صحیح نیست

رییس شورای اسلامی شهر دیر گفت: عفیفه فخرایی عضو این شورا که به اتفاق خواهر بیمارش به مرکز بهداشت درمان این شهر مراجعه کرده بود پس از مشاجره لفظی به صورت خانوادگی پزشک را مورد ضرب و شتم قرار دادند.
1397/06/22

"بخشو" اعجوبه نوحه خوانی محرم در بوشهر

آیین های عزاداری و سینه زنی سنتی استان بوشهر در همه نقاط ایران و حتی دنیا با نام و صدای وزین و آواهای حزین جهانبخش کردی زاده معروف به 'بخشو' به عنوان اعجوبه نوحه خوانی محرم شناخته شده است.
1397/06/21

جواب این «ابله» خاموشی نیست

نشست عمومی سازمان ملل برای ایران زمین کشاورزی است که می‌تواند با یک استراتژی درست برداشت‌های خوبی از آن داشته باشد.
1397/06/21

نقدی بر کمپین «نهضت ضد گرانی» در بوشهر

این کمپین به جای اعتراض به مشکل اکثریت مردم که همان سبد مواد غذایی و بهداشتی است، مشکل دیگری را نشانه گرفته است که اگر چه موضوع مهمی است اما به نظر نمی رسد حل آن اولی تر از سبد غذایی خانواده ها باشد.
1397/06/21
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر مطرح کرد:

مهرماه فوق العاده حقوق کارمندان دولت پرداخت می شود/ آغاز عملیات اجرایی پروژه راه آهن دو ماه آینده

پیغام: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر از پرداخت فوق العاده حقوق کارمندان دولت خبر داد و گفت: فوق العاده حقوق کارمندان دولت در مناطق عملیاتی در دروان دفاع مقدس، مهرماه به حساب کارمندان مناطق واریز می شود.
1397/06/21
ارشیو