آقای استاندار، بگویید چراغ‌های بلوار ساحلی را خاموش کنند

با اقدامات نصفه و نیمه و مماشات‌های غیر قابل توجیه، ابعاد این فاجعه روز به روز گسترده‌تر خواهد شد و ناگفته مشخص است که همه‌ی مدیرانی که در اعمال سخت‌گیرانه‌ی قانون فاصله‌گذاری اجتماعی به‌خصوص در ارتباط با وضعیت فاجعه‌بار ساحل بوشهر سهل‌انگاری کنند، به‌لحاظ قانونی و اخلاقی مسئول جان‌های از دست رفته‌ی روزها و هفته‌های بعدی‌اند.

1399/08/03

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر در نشست خبری مطرح کرد:

30 هزار هم پوشانی بیمه ای در استان صورت گرفت/پرداخت 90 درصد هزینه انسولین قلمی

پیغام: مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: از سال گذشته برای کاهش و کنترل هزینه‌های درمانی تاکنون 30 هزار هم پوشانی بیمه ای در استان صورت گرفته است.

1399/07/30

با خوانندگان

+

ستون های هفته نامه پیغام

اخبار پایگاه
صید ترال ‌چه بر سر صیادان بوشهری ‌آورد؟

قتل خلیج فارس در سکوت مسئولان

پیغام: مدیرعامل اتحادیه تعاونی صیادی استان بوشهر با اشاره به ممنوعیت صید ترال در آب‌های خلیج فارس این استان گفت: صید ترال صدمات جبران ناپذیری به ذخائر و زیستگاه‌های آبزیان وارد می‌کند که با متخلفان این روش صید برخورد قاطع می‌شود.
1399/08/05

چرا در هواپیما باید از ماسک استفاده کنیم؟

 پیغام: دکتر سعید کشمیری دبیر ستاد مبارزه با کرونای استان بوشهر و دکتر نیلوفر معتمد دانشیار پزشکی اجتماعی بوشهر در یادداشتی مشترک نوشته اند؛بهترین ماسک‌هایتان را برای سفر‌های هوایی و در زمان پرواز نگهدارید.
1399/08/04

تبلت؛ بعد مرگ سید!

هر چند نمایندگان حوزه های کوچکی چون جنوب بوشهر اگر بخواهند؛ می توانند مانند روزهای تبلیغات انتخاباتی خانه به خانه بروند، اما نیازی به این کار هم نیست، مشکل در شناسایی نیازمندان نیست، کمیته امداد و بهزیستی و موسسات خیریه و مدارس؛ پیش تر نیاز
1399/08/03

ماجرای قبض۷۰۰ هزار تومانی

پریشب همین طور که داشتم پیامک های واصله را مرور می کردم با دیدن قبض ۷۲۴ هزار تومانی برق، یکه خوردم و آنچنان آهی از ته دل کشیدم که اهل خانه دورم جمع شدند و پرسیدند چی شده؟
1399/07/30
جستاری در حق بر آموزش شهروندان؛

در سوگِ شاد

رسول سعادت نیا وکیل پایه یک دادگستری این بار در یاداشتی تحت عنوان «در سوگِ شاد» حق بر آموزش شهروندان را یادآور شد و نوشت:آوار خبرهای ناگوار چنان است که بر سخت جانی خود حیرانم. چگونه همچنان نفس در این اوضاع آشفته و بحران انسانیت در تن خسته
1399/07/28
در نامه جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه خلیج فارس به دکتر روحانی مطرح شد:

نگرانیم شرایط اقتصادی باعث طغیان خشم های فرو خفته ی مردم شود

پیغام: جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه خلیج فارس در نامه ای نگرانی خود را از سیاستهای نادرست اقتصادی و عمیق تر شدنِ شکافِ میانِ مسئولین و مردم اعلام کردند.
1399/07/27
فاطمی:فقر مالی و اختلافات خانوادگی علت بیشتر این اتفاقات است

سومین خودکشی دو هفته اخیر در استان بوشهر

پیغام: صبح امروز جوان ۲۱ ساله در شهرستان جم خودکشی کرد تا سومین حادثه خودکشی ظرف دو هفته اخیر در این استان ثبت شود.
1399/07/26
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر:

تمدید محدودیت‌های کرونایی به مدت یک هفته در استان/8 شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی

پیغام: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر از تمدید محدودیت‌های کرونایی به مدت یک هفته خبر داد و گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت در حال حاضر شهرستان‌های بوشهر، دشتستان، گناوه، دیلم، تنگستان، دشتی، دیر و عسلویه در وضعیت قرمز قرار دارند.
1399/07/25
ماجرای خودکشی دانش آموز دیری و اصل ۳۰ قانون اساسی ؛

مانع خودکشی‌های آتی فرزندان ایران زمین شویم

ماجرا یک "اما"‌ی بزرگ دارد نه در حوزه روانشناسی ماجرا بلکه در همین حوزه آموزش؛ "گوشی را مدیر مدرسه اهدا کرده است". یعنی ساختاری حاکمیتی، پا به میدان نگذاشته تا به شکلی بایسته و شایسته تکریم مشکل موجود را از اساس حل کند حال آنکه اصل سی‌ام قا
1399/07/23
ارشیو