کد خبر : 108295       تاریخ : 1398/02/04 13:50:1
آزمایشگاه غشایی دانشگاه خلیج فارس بوشهر افتتاح شد

آزمایشگاه غشایی دانشگاه خلیج فارس بوشهر افتتاح شد

آزمایشگاه تحقیقاتی غشایی دانشکده نفت و گاز و پتروشیمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر با حضور دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام قائم مقام وزیر علوم تحقیقات و فناوری به بهره‌برداری رسید.

به گزارش «پیغام»، آزمایشگاه غشاء با اعتباری بیش از چهار میلیارد ریال و از محل ردیف‌های بودجه دانشگاه خلیج فارس تجهیز شده است.

در این آزمایشگاه تجهیزاتی مانند دستگاه تست میکرو فیلتراسیون الترافیلتراسیون و نانو فیلتراسیون غشای سرامیکی،دستگاه الکترودیالیز و الکترو دیالیز معکوس،دستگاه تقطیر غشایی،دستگاه راکتورزیستی غشایی، دستگاه رطوبت زنی و رطوبت گیر از گاز،دستگاه اسمز معکوس،دستگاه اسمز مستقیم،دستگاه تولید غشای لیف میان تهی پلیمری،دستگاه تولید غشای سرامیکی لوله‌ای،دستگاه تست تراوایی گاز، دستگاه اندازه گیری توزیع اندازه حفره غشای پلیمری و دستگاه اندازه گیری زاویه تماس، دارد.

جامعه هدف و استفاده کنندگان از این آزمایشگاه، سازمان‌های آب منطقه‌ای، آب و فاضلاب، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و شهرداری‌ها برای ارائه راهکار، پیشنهاد فرآیند، عرضه سامانه‌های تصفیه آب و پساب‌های صنعتی و بهداشتی است که با راه اندازی این آزمایشگاه مجهز استان بوشهر در این زمینه بی‌نیاز خواهد شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=108295

نظـــرات شمـــا