کد خبر : 109591       تاریخ : 1398/04/20 11:08:18
27 میلیاردتومان چک در گاوصندوق شهرداری بوشهر موجود است
در نشست شورای شهر بوشهر مطرح شد:

27 میلیاردتومان چک در گاوصندوق شهرداری بوشهر موجود است

پیغام: گزارش حسابرسی شهرداری بوشهر در سال 1395 با گذشت سه سال در شورای شهر قرائت شد!

به گزارش «پیغام»؛ در جلسه علنی شورای شهر بوشهر، دهدار رییس شورا با بیان اینکه حسابرسی سال 95 در تعهد شورای قبل بود که به شورای فعلی موکول گردید، اظهار داشت: درخصوص تکمیل این گزارش تاخیر خیلی زیادی رخ داده، اما در نشست علنی و با حضور رسانه ها، گزارش حسابرس قرائت می شود.

پس از قرائت بندهایی از گزارش حسابرس منتخب شورا، توسلی و آسایش دو عضو شورا معتقد بودند: از آنجا که گزارش حسابرسی 96 در جلسه قبل بررسی شده، گزارش سال قبل از آن چندان کارساز نیست و منجر به اصلاح روندها در شهرداری نمی شود، از این رو برگزاری این نشست نتیجه خاصی ندارد.

با این حال دهدار معتقد بود که متن کامل گزارش حسابرسی باید قرائت شده و حتی در اختیار رسانه ها قرار بگیرد.

توسلی عضو شورا در توضیح بیشتر صبحت های خود اظهار داشت: با این همه سال حسابرسی شهرداری، نه بدهی و مطالبات و نه اموال شهرداری مشخص است، می خواهیم با این گزارش ها به کجا برسیم؟ دلیل این موضوع ارائه ناقص اطلاعات توسط شهرداری به حسابرس شورا و نظارت ضعیف ما در شورای شهر است.

با این حال وحید بارگاهی معاون مالی و اداری شهرداری معتقد بود که هرسال بندهای ایراداتی که حسابرس در گزارش خود قید می کرده کاهش داشته، طوری که سال 92 بیش از 95 بند در گزارش حسابرسی از شهرداری بوده و در گزارش 96 به 20 بند کاهش یافته که نشان از اصلاح روندها و عملکردها در شهرداری بوشهر دارد.

وی همچنین درخصوص دو بند از گزارش حسابرس 95 که درخصوص چک های شهرداری بود، اظهار داشت: یکی از اشکالات سیستم شهرداری بوشهر، این بود که تا اواسط سال 95 چک ها بصورت دفتری ثبت می شد که از اواسط این سال ثبت آن سیستمی شد و براین اساس در سال 96 و 97 پیگیری های گسترده قضایی و اجرای احکام ثبت جهت وصول آن داشته ایم. از این رو برای سال 95 که شروع این اصلاحات بود، نتوانستیم گزارش استانداردی به حسابرس دهیم.

بارگاهی با بیان اینکه 27 میلیاردتومان چک در گاوصندوق شهرداری موجود است، خاطرنشان کرد: تعیین تکلیف آن طی 3 یا 4 ماه امکانپذیر نیست و باید مثلا ساختمان تکمیل یا پایان کار بگیرد تا وضعیت چک مالک آن که در دست شهرداری است مشخص شود، از این رو طی سه سال آینده هم موضوع چک های شهرداری در گزارش حسابرس خواهد آمد.

شمشیری عضو شورای شهر هم گفت: با وجود انتقاداتی که به امور مالی شهرداری وارد است، اما از نزدیک شاهد اقدمات اصلاحی در زمینه ثبت سیستمی چک ها بوده ام و آراء صادره طی یکسال اخیر پیرامون ممنوع الخروجی یا توقیف اموال بدهکاران شهرداری که چک داشته اند، در راستای همین پیگیری ها بوده است.

در ادامه این جلسه، حسابرس شورا به قرائت بندهای دیگر گزارش خود از اقدامات شهرداری در سال 1395 پرداخت که از نکات حاشیه ای آن، مشغول بودن اغلب اعضا با موبایل یا گفتگو با همدیگر بود! شاید بی اهمیتی به گزارش حسابرس به این خاطر بود که می دانستند وقتی گزارش حسابرسی 96 در جلسه قبل شورا بررسی شده، برسی حسابرسی سال قبل تر اتفاق مثبتی برای اصلاح اشکالات در سیستم شهرداری نیست و صرفا اقدامی برای خالی نبودن عریضه است.

منبع/ خلیج فارس

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=109591

نظـــرات شمـــا