کد خبر : 109635       تاریخ : 1398/04/23 12:38:41
آخر هفته یک خانواده یهودی در تهران +عکس

آخر هفته یک خانواده یهودی در تهران +عکس

یهودیان ارتدوکس (بسیار معتقد) اعمال روز "شبات" را موبه مو انجام می‌دهند و از اعمال ممنوعه در این روز اجتناب می کنند و برخی از آنها حتی در برابر عدم رعایت دیگران واکنش نشان می دهند.

به گزارش «پیغام» به نقل از عصرایران - روز "سبت" یا "شبات" به روز تعطیل آخر هفته یهودیان گفته می‌شود؛ روزی که یهودیان با الهام از تورات (درباره آفرینش شش روزه زمین از سوی خدا و استراحت در روز هفتم) معتقدند باید در آن از انجام بسیاری از کارها خودداری کرد و تنها باید با حضور در کنیسه مراسم عبادی و دعا به جاآورد و یا در خانه در کنار خانواده ماند و یا به دیدو بازدید دوستان، اقوام و نزدیکان رفت.

روز "سبت" از غروب جمعه آغاز می‌شود و تا غروب شنبه ادامه می‌یابد.

یهودیان ارتدوکس (بسیار معتقد) اعمال روز شبات را موبه مو انجام می‌دهند و از اعمال ممنوعه در این روز اجتناب می کنند و برخی از آنها حتی در برابر عدم رعایت دیگران واکنش نشان می دهند. (39 عمل ممنوعه در روز تعطیلات آخر هفته یهودیان وجود دارد که غالب آنها فعالیت‌های عادی روزهای عادی هفته است.)

"جان اشنایدر" خبرنگار "دویچه‌وله"در تهران یک آخر هفته را (غروب جمعه) مهمان یک خانواده یهودی ساکن تهران بوده است.

خانواده "موسازاده" که میزبان بوده‌اند، ترجیح داده‌اند به جای رفتن به "کنیسه" محل، تعطیل آخر هفته خود را دور هم در خانه جمع شوند. 

به نوشته دویچه وله در ایران  بیشترین میزان یهودی در مقایسه با دیگر کشورهای اسلامی خاورمیانه زندگی می‌کنند. یهودیان از اقلیت‌های دینی رسمی ایران هستند و حتی در مجلس ایران نماینده دارند.

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=109635

نظـــرات شمـــا