کد خبر : 109683       تاریخ : 1398/04/26 11:37:33
افزایش شهریه مدارس بدون اخذ مجوز کارگروه تنظیم بازارممنوع است

افزایش شهریه مدارس بدون اخذ مجوز کارگروه تنظیم بازارممنوع است

پیغام: معاون نظارت بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت،معدن وتجارت استان بوشهراعلام کرد: هرگونه افزایش شهریه مدارس بدون مجوزکارگروه تنظیم بازاراستان بوشهر ممنوع است.

به گزارش «پیغام»؛ رضا جمالی افزود: افزایش بهای خدمات آموزشی مدارس پس از ارائه درخواست و بررسی کارشناسی سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و تصویب آن در کارگروه تنظیم بازارقانونی خواهد بود.

جمالی افزود: با توجه به سیاستهای مرتبط با ساماندهی بازار کالا و خدمات ؛ کالاها و خدماتی که از حساسیت و اهمیت بالایی در سبد هزینه خانوار برخوردار می باشد مشمول بررسی کارشناسی توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان  و تصویب کارگروه تنظیم بازارگردیده است.

وی گفت: قیمت خدماتی که حسب قانون تعیین نرخ آنها به کمیسیون، شورا یا یکی از دستگاه های اجرایی دولت محول شده است از قبیل خدمات آموزش رسمی با پیشنهاد بالاترین مقام دستگاه های اجرایی پس از بررسی کارشناسی این سازمان مستلزم اخذ مصوبه از کارگروه تنظیم بازار است.

معاون سازمان صنعت،معدن وتجارت استان با بیان اینکه خدمات آموزشی مدارس، می بایست پس از ارایه درخواست و بررسی کارشناسی این سازمان و تصویب در کارگروه تنظیم بازار اجرایی گردد افزود: آنجاییکه تاکنون هیچگونه پیشنهادی از سوی دستگاه ذیربط برای تغییر شهریه مدارس به این سازمان و کارگروه مذکور واصل نگردیده، از نظر این سازمان هرگونه افزایش شهریه مدارس بدون اخذ تائیدیه کارگروه تنظیم بازار فاقد وجاهت قانونی بوده و بر این اساس با تخلفات صورت گرفته در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه برخورد قانونی لازم صورت خواهد پذیرفت.

جمالی تاکید کرد: با عنایت به فرا رسیدن زمان ثبت نام مقاطع تحصیلی مختلف در مدارس تحت نظر وزارت آموزش و پرورش، اولیای محترم می توانند در صورت مواجهه با هرگونه افزایش شهریه مدارس، مراتب را به ستاد خبری این سازمان و یا با تلفن 124 رسیدگی به شکایات مردمی گزارش نموده تا نسبت به گزارش مورد نظر پیگیری گردد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=109683

نظـــرات شمـــا