کد خبر : 111578       تاریخ : 1398/09/24 09:50:12
۹ شکایت درباره کیک‌های آلوده به قرص در بوشهر/ ۲ مورد کیک حاوی قرص درعسلویه رویت شد
کیک‌های آلوده به قرص به «بوشهر» رسید

۹ شکایت درباره کیک‌های آلوده به قرص در بوشهر/ ۲ مورد کیک حاوی قرص درعسلویه رویت شد

پیغام:، ماجرای وجود قرص در دلِ کیک‌ها و خوراکی‌ها کم کم از حالت یک شایعه خارج شده و رنگ و بوی تهدید و اضطراب به خود گرفته است.

به گزارش «پیغام»؛ این روزها بازار انتشار تصاویر و فیلم‌هایی که درست یا غلط بودنش نیز مشخص نیست در فضای مجازی داغ است تا جایی که در آخرین موضوع ازاین‌دست اتفاقات، دست‌به‌دست شدن تصاویری با مضمون پیدا شدن انواع قرص در کیک‌های خوراکی به نُقل تمامی محافل تبدیل‌شده است.

 برخی از مردم استان بوشهر با ارسال تصاویری در فضاهای مجازی از پیدا شدن قرص در کیک های خوراکی در جزیره شیف و یکی از روستایی عسلویه  خبر دادند.

 براساس این گزارش، در عسلویه  پس از اطلاع و رویت کیکی که یکی از دانش آموزان در مغازه بیرون از مدرسه خریداری کرده بود، بلافاصله دانش‌آموز به همراه ولی خود برای انجام آزمایشات راهی بیمارستان شدند.

  

2 بیمار مصرف کننده کیک های آلوده به قرص درمان شدند

رئیس بیمارستان تامین اجتماعی عسلویه در این باره گفت: ۲ بیمار مراجعه کننده که کیک حاوی قرص مصرف کرده بودند، در این بیمارستان خدمات درمانی دریافت کردند.

خشایار وطن خواه  در گفت و گو با ایرنا افزود:  این ۲ بیمار صبح روزشنبه 23 آذر ماه، به اورژانس بیمارستان تامین اجتماعی عسلویه مراجعه و ویزیت شدند.

وی بیان کرد: این ۲ بیمار با نظر پزشک چند ساعت تحت درمان بودند و با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شدند.

 رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: از شب گذشته تاکنون ۲ مورد کیک حاوی قرص در روستای هاله شهر بیدخون از سوی شهروندان مشاهده شد و برای تشخیص نوع قرص از سوی مسوولان به مرکز بهداشت  ارسال شدند.

جاسم زارعی افزود: شهروندان در صورت مشاهده هر نوع مشکوکی در کیک‌ها با سامانه ١٩٠، مراکز جامع سلامت شهری و یا خانه های بهداشت روستایی گزارش دهند و نمونه‌های کیک‌ها را نیز با خود به همراه داشته باشند.

 وی گفت: شهروندان از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنند و از هرگونه خرید از دست‌فروشان خودداری کنند.

شناسایی کیک‌های آلوده در یکی از کشورهای همسایه

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: منشا کیک‌های حاوی قرص تا حدی مشخص شده و پیگیری‌ها ادامه دارد و در یکی از کشورهای همسایه نیز این مورد دیده شده است.

ایرج حریرچی افزود: در مورد این کیک ها مشخص شده که در هیچ کارخانه یا شرکت توزیع کیک این اتفاق رخ نداده و امکان ندارد در فرایند پخت کیک در حرارت بالا قرص ها سالم بماند.

۹ مورد شکایت درباره کیک‌های آلوده به قرص در بوشهر گزارش شده است

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تاکنون ۹ مورد شکایت درباره کیک‌های آلوده به قرص به این معاونت اعلام شده و در حال بررسی هستیم.

عبدالمحمد خواجه‌ئیان افزود: براساس گزارش‌های دریافتی از این شمار هشت شکایت به محل خرید اشاره شده بود که بررسی‌های بیشتری از فروشگاه‌های گزارش شده انجام شد اما مورد دیگری پیدا نشد.

وی بیان کرد: هرچند دامنه وجود کیک‌های آلوده در استان بوشهر محدود است اما براساس گزارش‌های دریافتی گشت‌هایی برای بررسی این موضوع در استان راه‌اندازی شده است.

خواجه‌ئیان افزود: با توجه به اینکه برای اطمینان از وجود قرص باید کیک‌های بسته بندی شده باز شوند، بازرسی‌ها را طوری انجام می‌دهیم که فروشندگان دچار خسارت نشوند.

معاون امور بهداشتی  دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: تاکنون موردی از مصرف یا مسمویت با خوردن کیک‌های آلوده به قرص در این استان گزارش نشده است  اما با این وجود سلامتی مردم برای ما مهم است به همین دلیل گشت‌زنی‌ها همچنان ادامه دارد.

خواجه ئیان گفت: از مردم می‌خواهیم تا زمانی که بررسی‌ها به نتیجه برسد از مکان‌های معتبر خرید کنند و قبل از مصرف درون آن را بررسی کنند و اگر مورد مشکوکی دیدند به واحدهای بهداشتی یا شماره تلفن ۱۹۰ اطلاع دهند تا پیگیری شود.

گزارش: صدیقه جمالی


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=111578

نظـــرات شمـــا