کد خبر : 113731       تاریخ : 1399/01/14 15:28:15
950 هزار نفر از سرنشینان خودروها  در استان علیه ویروس کرونا غربالگری شده‌اند

950 هزار نفر از سرنشینان خودروها در استان علیه ویروس کرونا غربالگری شده‌اند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با اشاره به غربالگری بیش از ۹۵۰ هزار نفر در ورودی‌های استان بوشهر علیه ویروس کرونا گفت: در این راستا ۲۱۸ نقطه، معابر و مکان‌های عمومی با همکاری داوطلبان جمعیت هلال احمر استان ضدعفونی شد.

به گزارش «پیغام»؛ غلامرضا حاجیانی تعداد شعبه‌های فعال جمعیت هلال احمر در استان بوشهر را 10 شعبه دانست و اظهار داشت: در راستای مقابله با ویروس کرونا 18 پایگاه غربالگری تشخیص کرونا در جمعیت هلال احمر استان بوشهر راه‌اندازی شد.

وی با اشاره به فراهم شدن 30 دستگاه تب سنج برای غربالگری ورودی و خروجی شهرها توسط جمعیت هلال احمر گفت: تاکنون 350 هزار خودرو در ورودی و خروجی شهرهای استان بوشهر کنترل و  950 هزار نفر از سرنشینان این خودروها علیه ویروس کرونا غربالگری شده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با اشاره به اینکه در طرح غربالگری تاکنون 56 نفر به ویروس کرونا مشکوک بوده و به مراکز درمانی هدایت شده‌اند افزود: در طرح غربالگری  40 نفر نیروی تخصصی جمعیت هلال احمر و 209 نیروی نجات‌گر به همراه 119 خودرو مشارکت دارند.

حاجیانی به توزیع اقلام بهداشتی و گندزدایی در سطح استان بوشهر علیه ویروس کرونا پرداخت و بیان کرد: در این راستا 7 شعبه و 14 پایگاه جمعیت هلال احمر به همراه  121 نفر فعال شده که تاکنون 3 هزار و 70 ماسک و 3 هزار دستکش یکبار مصرف میان مردم به صورت رایگان توزیع شده است.

وی، از توزیع 210 ژل و 203 مایع ضدعفونی کننده توسط داوطلبان هلال احمر استان بوشهر میان مردم به صورت  رایگان خبر داد و خاطر نشان کرد: در راستای مقابله با ویروس کرونا 458 لیتر ماده شوینده  توسط جمعیت هلال احمر استان بوشهربه صورت رایگان میان مردم توزیع شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهر با اشاره به گندزدایی یک‌هزار و 455 خودرو علیه ویروس کرونا گفت: در این راستا تاکنون 846 نفر از سرنشینان خودروها ضدعفونی شده‌اند.

حاجیانی، از ضدعفونی 64 خیابان اصلی شهرهای استان بوشهر توسط جمعیت هلال احمر خبر داد و تصریح کرد: در این راستا 218 نقطه، معابر و مکان‌های عمومی با همکاری داوطلبان جمعیت هلال احمر استان ضدعفونی شده است.

وی، با بیان اینکه معابر اصلی، میادین، پارک‌ها، نیمکت‌ها و پارکینگ اتوبوس‌های شهری به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا توسط نیروهای هلال احمر ضد عفونی شده است گفت:عملیات ضد عفونی معابر و نقاط حساس توسط نیروهای هلال احمر به صورت شبانه انجام می شود و این روند همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان بوشهرخاطرنشان کرد: این نهاد خدمات رسان با تجهیزات لجستیکی خود به گندزدایی و ضدعفونی می‌پردازد و پرسنل، امدادگران و داوطلبان در شهرهای استان با تمام ظرفیت خود در خدمت سلامت جامعه هستند.

حاجیانی با بیان اینکه باید در خانه بمانیم تا زنجیره و حلقه انتقال ویروس کرونا شکسته شود  تاکید کرد: با تمام ظرفیت‌ها آماده هرگونه همکاری برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در کنار مدافعان جبهه سلامت هستیم تا این ویروس ریشه کن شود.

وی، با تاکید بر رعایت مسایل بهداشتی به منظور پیشگیری از ویروس کرونا گفت: شستن مرتب دست‌ها با آب صابون، پرهیز از تجمع، ماندن در منزل به عنوان تنها مکان امن و عمل به توصیه‌های بهداشتی از مهمترین راه‌های پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=113731

نظـــرات شمـــا