کد خبر : 114734       تاریخ : 1399/03/05 17:24:15
 ۳۰۹ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان در ماه رمضان توزیع شد
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر:

۳۰۹ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان در ماه رمضان توزیع شد

پیغام: مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به توزیع ۳۰۹ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان در ماه مبارک رمضان گفت: در این ماه با برکت ۱۲ میلیارد تومان بسته غذایی و ۶ میلیارد تومان رفع نیازهای خانوارها، کمک شد.

به گزارش «پیغام» به نقل ازتسنیم از بوشهر، یکی از برنامه‌های مهم در ماه مبارک رمضان رسیدگی به نیازمندان در تامین مواد غذایی، رفع مشکلات معیشتی و تامین نیازهای خانواده‌ها است.

در این راستا نهادها، دستگاه‌های اجرایی، خیران، نیکوکاران و دسنگاه‌های حمایتی نقش مهم و تاثیرگذاری دارند که  ماه مبارک رمضان امسال کمک‌رسانی به نیازمندان با رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه توام و خدمات قابل توجهی به افراد بی‌بضاعت ارائه شد.

کمیته امداد استان بوشهر در راستای خدمات رسانی به نیازمندان علاوه بر رسیدگی و توجه  روزمره به مطالبات آنان، در ماه مبارک رمضان خدمات ویژه‌ای ارائه کرد.

راه‌اندازی 50 آشپزخانه ثابت در نقاط مختلف شهری و روستایی استان بوشهر

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر توزیع غذای گرم در ماه مبارک رمضان در زمان افطار را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: با راه‌اندازی 50 آشپزخانه ثابت در نقاط مختلف شهری و روستایی شهرستان‌های 10 گانه در ماه مبارک رمضان  افطاری نیازمندان طبخ و توزیع شد.

احمد لطفی از توزیع روزانه بیش از 10 هزار پرس غذا بین نیازمندان استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در ماه مبارک رمضان بیش از 309 هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان در شهرها و روستاهای استان بوشهر توزیع شد.

وی، با بیان اینکه غذاهای طبخ شده قبل از افطاری بین نیازمندان و مددجویان  توسط خیران و گروه‌های جهادی، موکب‌داران و امدادگران کمیته امداد توزیع می‌شد گفت: آشپزخانه‌ها در نقاط مختلف استان بوشهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی غذا را طبخ، بسته‌‌بندی و توزیع می‌کردند.

لطفی ضمن قدردانی از عوامل آشپزخانه‌های جهادی بر حمایت و مشارکت گسترده مردم در شرایط سخت امروز از خانواده‌های نیازمند و رفع مشکلات آنان تاکید کرد و افزود: علاوه بر طبخ و توزیع غذای افطاری بین نیازمندان، در ماه با عظمت رمضان بسته‌های معیشتی نیز  شامل انواع غذایی تحویل مددجویان شد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از تحویل 46 هزار بسته معیشتی به نیازمندان و مددجویان خبر داد و خاطرنشان کرد: در ماه با عظمت رمضان 12 میلیارد تومان بسته غذایی در قالب 46 هزار بسته شامل برنج، ماکارونی، رب‌گوجه، روغن، حبوبات و دیگر اقلام مورد نیاز بین مددجویان توزیع شد.

اهداء 6 میلیارد تومان کارت‌های خرید مواد غذایی به مددجویان

وی، با اشاره به کمک‌های خیران و نیکوکاران و مسئولان تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان به سبب جلوگیری از انتشار ویروس کرونا طرح مفتاح‌الجنه در سرکشی به خانواده نیازمندان انجام نشد ولی در عوض، کارت‌های خرید مواد غذایی مددجویان با همکاری خیران و مسئولان به میزان 6 میلیارد تومان شارژ شد و امکان خرید، نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد و افرادیکه در جریان ویروس کرونا دچار آسیب اقتصادی شده‌اند از فروشگاه‌های زنجیره‌ای فراهم شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر از وصول زکات فطره مردم استان بوشهر و توزیع بین نیازمندان خبر داد و خاطر نشان کرد: با اعلام عید سعید فطر تاکنون 1.5 میلیارد تومان زکات فطره در استان بوشهر وصول شده که بلافاصله مبلغ یاد شده برای کمک هزینه افراد مستاجر آسیب دیده از کرونا، خرید وسائل سرمایشی و هزینه فرانشیز درمان بیماران مددجو و نیازمند پرداخت شد.

لطفی با بیان اینکه سال گذشته 4 میلیارد تومان زکات فطره پرداخت شد تصریح کرد: پیش بینی می‌شود با جمع آوری زکات فطره‌ای که به کمیته امداد استان بوشهر پرداخت شود مبلغ وصولی 3 برابر سال قبل افزایش یابد که بلافاصله در زمینه خدمات رسانی به نیازمندان هزینه می‌شود.

مرحله سوم رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه 7 خرداد در استان بوشهر اجرا می‌شود

 رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه یکی از برنامه‌های ماه مبارک رمضان بود که در این ایام با همکاری خیران، گروه‌های جهادی، دستگاه‌های اجرایی و نهادهای مختلف انقلابی از جمله سپاه و بسیج بسته‌های معیشتی میان نیازمندان و افرادی که به سبب بیماری کرونا دچار آسیب اقتصادی شدند توزیع شد.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به توزیع 147 هزار بسته معیشتی به ارزش 28.3 میلیارد تومان میان نیازمندان این استان در قالب  رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه افزود: از این میزان 40 هزار بسته معیشتی به ارزش 12 میلیارد تومان در مرحله نخست توزیع شد.

سردار علی رزمجو با بیان اینکه قبل از آغاز رزمایش یاد شده فرمانده کل سپاه 2هزار و 200 بسته به  ارزش هر بسته 500 هزار تومان به استان بوشهر برای  تحویل به نیازمندان اختصاص داد گفت: در مرحله دوم رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه 41 هزار بسته معیشتی به ارزش 12.3 میلیارد تومان از سوی آستان قدس رضوی، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، نیروگاه اتمی، خیران و سپاه شهرستان‌ها و ناحیه‌ها، حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت تامین و تحویل نیازمندان شد.

اجرای مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه 7 خرداد 

وی، از اجرای مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه خبر داد و تصریح کرد: مرحله سوم رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه  7 خرداد برگزار شود  که بیش از 20 هزار بسته معیشتی به ارزش 3.3 میلیارد تومان تحویل افراد شناسایی شده می‌شود.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر افزود: علاوه بر این 7 هزار کیسه برنج تحویل ایثارگران نیازمند، جانبازان دارای کد 28 و رزمندگان حقوق بگیرسپاه  می‌شود.

بر اساس این گزارش در اجرای رزمایش کمک مومنانه خدمات گوناگون از سوی خیران و نهادهای گوناگون از جمله ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، هیئت رزمندگان، گروه‌های جهادی، نیروهای مسلح و دسنگاه‌های اجرایی به نیازمندان ارائه شد که این خدمات همچنان ادامه دارد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=114734

نظـــرات شمـــا