کد خبر : 114859       تاریخ : 1399/03/10 09:22:15
اگر میرسلیم دروغ گفته باشد باید محاکمه شود

اگر میرسلیم دروغ گفته باشد باید محاکمه شود

عباس عبدی هم گفته است: این اظهارنظر آقای میرسلیم را ثبت کنید. اگر دروغ گفته باید به‌عنوان تشویش اذهان عمومی محاکمه و مجازات شود، ولی به‌ظاهر فارغ از جزئیاتش حقیقت دارد.

به گزارش «پیغام»؛ حملات آن بخش از جریان اصولگرایی که در انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس مغبون واقع شدند، از روز کاری نخست مجلس آغاز شد. حسین روزی‌طلب، چهره رسانه‌‌ای نزدیک به جبهه پایداری و نزدیک به احمدی‌نژاد و مصطفی میرسلیم، عضو حزب مؤتلفه که صندلی ریاست مجلس را با 15 رأی به قالیباف واگذار کرد، غیرمستقیم شروع به حمله و افشاگری علیه هیئت‌رئیسه مجلس یازدهم کردند. میرسلیم و حزب حامی‌اش تلاش زیادی کردند تا مانع ریاست قالیباف شوند اما موفق نشدند.

جریان پایداری هم که تلاش زیادی برای دورکردن شهردار اسبق از صندلی ریاست کرده بود، به دلایلی کوتاه آمد و به نایب‌رئیسی قناعت کرد؛ اما یکی از چهره‌های نزدیک به این جریان با اشاره به انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس نوشت: «طرف با تخفیف 170 میلیونی (در زمان دلار هزار تومانی) ملک نجومی گرفته، عضو هیئت‌رئیسه مجلس قوی و انقلابی هم شد. انتخاب شایسته‌ای بود». 

میرسلیم هم اعلام کرده که برای پس‌گرفتن یک طرح تحقیق و تفحص 65 میلیارد تومان فقط به یک رئیس کمیسیون در مجلس پرداخت شده است. طرح تحقیق و تفحص از بده‌‌‌بستان‌های مالی را در سال 95 با رایزنی پنهان با رئیس وقت مجلس از دستور کار خارج کردند؛ او به‌تازگی هم اعلام کرده بود که خرید آرای نمایندگان خیلی صریح در مجلس انجام می‌‌شود و برخی نمایندگان رأی خود را حراج می‌کنند.

 محمد مهاجری، فعال رسانه‌ای اصولگرا، در واکنش به سخنان میرسلیم نوشت: پس از آنکه آقای میرسلیم از رشوه 65 میلیاردی یک مقام اجرائی به رئیس وقت کمیسیون[...] با هدف معلق‌کردن تحقیق و تفحص خبر داد، مخالفان آقای قالیباف، او را هدف گرفته و اتهام وارده را متوجه وی دانسته‌اند. 

شایسته است آقای میرسلیم به‌منظور شفاف‌شدن موضوع و جلوگیری از اتهامات بیجا، اسناد ادعای خود و فرد مورد نظرش را مشخص کند. یقینا اگر چنین اتهامی درست باشد ریاست محترم قوه قضائیه بدون فوت وقت، دستور بررسی موضوع را خواهند داد و آقای قالیباف نیز از حضور در مجلس به‌عنوان نماینده استعفا خواهد داد. اجازه ندهیم مجلسی که عده‌‌ای اسمش را انقلابی گذاشته‌اند، بااین‌همه شائبه و شایعه تشکیل شود. یک روزنامه‌نگار در توییتر، هم به نام این نماینده که از جناح اصولگرا چند دوره نماینده مجلس بوده، هم کمیسیونی که ریاستش را بر عهده داشته و هم نهاد رشوه‌دهنده اشاره مستقیم کرده است.

احمد مازنی، نماینده اصلاح‌طلب مجلس دهم هم در حساب توییتری خود نوشت: آقای میرسلیم به رئیس کمیسیونی اشاره کردند که برای توقف طرح تحقیق و تفحص 65 میلیارد تومان دریافت کرده است. آقای میرسلیم لطفا نام رئیس کمیسیون، موضوع تحقیق و تفحص و پرداخت‌کننده را اعلام کنید.

عباس عبدی هم گفته است: این اظهارنظر آقای میرسلیم را ثبت کنید. اگر دروغ گفته باید به‌عنوان تشویش اذهان عمومی محاکمه و مجازات شود، ولی به‌ظاهر فارغ از جزئیاتش حقیقت دارد. در این صورت باید معلوم شود که کدام طرح تحقیق و تفحص بوده؟ کدام نماینده گرفته؟ کدام فرد یا نماینده جدید آن را پرداخته؟ و این پول از حساب چه کسانی یا از حساب کدام مؤسسه عمومی و چگونه پرداخت شده است؟ و چرا تاکنون رسیدگی نشده است؟ اگر پیگیری جدی شود دست خیلی‌ها زیر ساطور خواهد بود.

بادامچیان، دبیر کل حزب مؤتلفه، در سال 96 علیه قالیباف گفته بود: به نظر من آرای قالیباف نسبت به ‌سال 92 کمتر است. قالیباف کارنامه بدی به جا گذاشته است که مهم‌ترین آن پلاسکو است. مردم ما نسبت به‌ سال 92 آگاه‌تر شده‌اند و می‌دانند که به چه کسی باید رأی بدهند و آن مردمی که با کیک و ساندیس پای صندوق رأی می‌کشاندیم، دیگر نیستند یا دوره‌شان تمام شده است. آقای قالیباف باید جواب‌گو باشد که هنوز جواب درست و منطقی درباره پلاسکو نداده که جای تأسف است.

بادامچیان سال 99 قبل از انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس یازدهم گفت: فساد اقتصادی همواره لطمه‌های جدی به ریشه‌های اقتصاد کشور وارد می‌کند و به‌نوعی حق مردم در این فرایند به‌شدت تضییع می‌شود؛ بنابراین کسی که جایگاه ریاست مجلس گام دوم را کسب می‌کند، باید همت عالی و اصلی‌اش ریشه‌کن‌کردن فساد باشد؛ بنابراین با این استدلال شایسته نیست در کارنامه خدمتی نامزدهای رئیس و هیئت‌رئیسه مجلس، حرف‌و‌حدیث و حاشیه و شائبه باشد.

 منبع: شرق


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=114859

نظـــرات شمـــا