کد خبر : 115398       تاریخ : 1399/04/05 17:20:14
دیلم بیشترین متولدین دختر در استان را دارد/ کاهش 17 درصد تولد نوزادان

دیلم بیشترین متولدین دختر در استان را دارد/ کاهش 17 درصد تولد نوزادان

پیغام: مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: تعداد نوزدان متولد شده در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن، ۱۷درصد کاهش یافته است.

به گزارش «پیغام» به نقل از صداوسیما؛ اسکندر پاسالار افزود: پارسال ۱۶ هزار و ۳۵۵ نوزاد در استان متولد شدند در حالی که سال ۹۷، تعداد متولدان ۱۹ هزار و ۶۹۴ نفر بود، که بر این اساس تعداد متولدان سال ۹۸ نسبت به سال قبل از آن، ۱۷ درصد کاهش داشته است.

وی گفت: از بین متولدان سال ۹۸، هشت هزار و ۵۴۲ نفر پسر و هفت هزار و ۸۱۳ نفر دختر بودند، به عبارت دیگر ۵۲ درصد از متولدان پارسال در استان را پسران و ۴۸ درصد را دختران تشکیل داده‌اند.

مدیرکل ثبت احوال استان افزود: پارسال به ازای ۱۰۰ نوزاد دختر، ۱۰۹ نوزاد پسر در استان به دنیا آمده‌اند در حالی که این میزان در کشور ۱۰۶ است.

پاسالار گفت: دیلم تنها شهرستانی است که نسبت جنسی آن با سایر نقاط استان متفاوت است و تعداد متولدان دختر آن، بیشتر از پسران است.

وی با بیان اینکه استان بوشهر از لحاظ میزان ثبت ولادت رتبه نوزدهم را در کشور دارد افزود: نرخ ولادت استان در این مدت، ۱۳.۹ در هزار بوده یعنی به ازای هر هزار نفر جمعیت استان حدود ۱۴ نفر به جمعیت افزوده شده است.

پاسالار با اعلام اینکه در پنج سال اخیر میانگین سن زوجین برای فرزندآوری روندی صعودی داشته است، بیان کرد: پارسال این میانگین از میزان کشوری بالاتر بوده است.

وی به ولادت‌های چندقلوزایی در سال ۹۸ هم اشاره کرد و گفت: پارسال ۲۱۵ واقعه چند قلوزایی در استان ثبت شده که ۲۱۰ مورد دوقلوزایی و ۵ مورد سه قلو زایی بوده است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115398

نظـــرات شمـــا