کد خبر : 115541       تاریخ : 1399/04/15 11:10:28
استفاده نادرست از ماسک مانند استفاده نکردن از آن است

استفاده نادرست از ماسک مانند استفاده نکردن از آن است

پیغام: استفاده نادرست از ماسک موردی است که این روز‌ها زیاد دیده می‌شود و کارشناسان بهداشتی می‌گویند این گونه استفاده از ماسک به هیچ وجه از فرد محافظت نمی‌کند.

 به گزارش «پیغام»به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛ محمد مهدی خواجه‌ئیان معاون فنی مرکز بهداشت استان بوشهر گفت: مهم‌ترین نکته در استفاده از ماسک این است که افراد آن را درست استفاده کنند به طوری که جلوی دهان و بینی‌ را کامل بگیرد. این که ماسک را تنها روی دهان یا بینی می‌گذارند یا زیر چانه قرار می‌دهند، اشتباه است و هیچ محافظتی برای فرد ایجاد نمی‌کند و مثل این است که فرد ماسک استفاده نکند.

ماسک سه لایه خانگی قابل ضدعفونی است

خواجه‌ئیان درباره ضدعفونی کردن ماسک و استفاده دوباره از آن هم بیان کرد: افراد با سه لایه پارچه می‌توانند در خانه ماسک تهیه کنند و این ماسکی است که می‌توان آن را ضدعفونی و دوباره استفاده کرد و در غیر این صورت ماسک‌های سه لایه صنعتی و کارخانه‌ای قابل ضدعفونی نیستند.

او ادامه داد: افراد عادی ماسک سوپاپ دار استفاده نکنند، زیرا باعث ورود مقدار زیادی ویروس می‌شود.

تنها ماسک برای شکست کرونا کافی نیست

معاون فنی مرکز بهداشت استان بوشهر همچنین تاکید کرد: برای شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا تنها استفاده از ماسک کافی نیست و باید موارد دیگر از جمله فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود، نمونه‌گیری‌ها افزایش یابد و افراد مبتلا در خانواده شناسایی و قرنطینه شوند.

خواجه‌ئیان به آمار‌های کرونا در استان هم اشاره کرد و گفت: دیروز (شنبه ۱۴ تیر) ۱۴۸ مورد مثبت کرونا در استان شناسایی شدند و چهار مورد فوتی به ثبت رسید.

او عنوان کرد: به این ترتیب تا کنون ۶ هزار و ۹۷ نفر مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده‌اند.

معاون فنی مرکز بهداشت استان بوشهر با بیان اینکه اکنون ۱۴۹ نفر در بیمارستان‌ها به علت کرونا بستری هستند، گفت: البته تعدادی نیز با عنوان مشکوک به کرونا در بیمارستان‌ها بستری هستند که این افراد علائم بالینی ابتلا را دارند، پزشک نسبت به بیماری آنان مشکوک است و با علائم تنفسی بستری شده‌اند، اما هنوز جواب آزمایش آنها نیامده و به طور قطع نمی‌توان گفت که کرونا دارند. هر گاه جواب آزمایش مثبت شود این افراد در فهرست مبتلایان قرار می‌گیرند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=115541

نظـــرات شمـــا