کد خبر : 119077       تاریخ : 1399/07/23 11:21:4
 شیلات از تولید لارو میگو در استان بوشهر حمایت کند

شیلات از تولید لارو میگو در استان بوشهر حمایت کند

پیغام: استاندار بوشهر گفت: یکی از مشکلات عمده مزارع میگو همین تولید لارو است که باید شیلات از تولید لارو میگو در استان بوشهر حمایت کند.

به گزارش «پیغام» به نقل ازمهر، عبدالکریم گراوند صبح چهارشنبه در نشست با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران به منظور بررسی مشکلات صنعت پرورش میگوی استان بوشهر اظهار داشت: به نتیجه رسیدن اسکله خورخان در شهرستان دیر که از مصوبه‌های دولت نیز به شمار می‌رود ضروری است.

وی ادامه داد: در زمان حاضر برنامه‌ها و طرح‌های خوبی در بخش ماهی در قفس در شهرستان‌های مختلف استان از جمله کنگان، دیلم، دیر ایجاد شده و تنها مشکل در این بخش نداشتن بچه ماهی است.

استاندار بوشهر تصریح کرد: صنایع وابسته به شیلات ظرفیت‌های عمده‌ای در بخش تولید و اشتغال دارد و استان بوشهر یکی از استان‌های مهم در عرصه صنعت پرورش میگو به شمار می‌رود.

وی تاکید کرد: با توجه به ظرفیت‌های استان بوشهر در زمینه صنعت پرورش میگو، تسریع در واگذاری اراضی شناسایی شده برای توسعه صنعت پرورش میگو ضروری است.

استاندار بوشهر خواستار حمایت سازمان شیلات ایران برای تولید لارو بچه میگو در استان بوشهر شد و گفت: یکی از مشکلات عمده مزارع میگو همین تولید لارو است که اگر زمینه تولید آن در استان بوشهر فراهم شود فرصت خوبی برای تولیدکنندگان میگو خواهد بود.

نظارت جدی در سایت‌های پرورش میگو

گراوند با تاکید بر نظارت جدی در سایت‌های پرورش میگو به منظور حفاظت و پایداری و سلامت مزارع گفت: علاوه بر اداره کل شیلات، مجموعه دامپزشکی استان هم اقدامات خوبی برای نظارت بر تولید میگوی پرورشی در استان داشته‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات صید ترال گفت: برای حل این مشکل پیشنهاد می‌شود سازمان شیلات ایران از ظرفیت مجلس به ویژه کمیسیون کشاورزی به منظور تعیین جرایم سنگین برای متخلفان استفاده کند.

استاندار بوشهر بیان داشت: با توجه به درخواست‌های صیادان، یکی از مطالبات جدی ایشان تأمین سوخت است که انتظار داریم سازمان شیلات ایران هم برای این موضوع اقدامات لازم را انجام دهد.

گراوند در خصوص موضوع طرح تعاونی روستایی گفت: طرح تعاونی روستاهای ساحلی و تشکیل ۳۰ تعاونی در یک روستا برای انجام فعالیت‌های پرورش ماهی در دریا از جمله طرح‌های مهم استان به شمار می‌رود و به این وسیله موجب تقویت ذخایر دریایی و کمک به احیای ذخایر دریا نیز می‌شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=119077

نظـــرات شمـــا