کد خبر : 120173       تاریخ : 1399/08/01 13:00:12
اضافه شدن 4شناورهای جدید به ناوگان مرزبانی استان بوشهر

اضافه شدن 4شناورهای جدید به ناوگان مرزبانی استان بوشهر

شناور ۶۰ فوتی کلاس حیدر و شناور تندرو خلیج فارس امروز با حضور سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی به ناوگان شناوری مرزبانی استان بوشهر ملحق شد.

به گزارش «پیغام» به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛ دو فروند شناور ۶۰ فوتی نیمه سنگین حیدر و دو فروند شناور تندرو خلیج فارس امروز در ششمین روز از هفته نیروی انتظامی که به نام مرزبانی، ایثار و جوانمردی، همگامی با مرزنشینان نامگذاری شده است، با حضور سردار احمدعلی گودرزی به ناوگان شناوری مرزبانی استان بوشهر ملحق شد.

این شناور‌ها با توان نیرو‌های وزرات دفاع به صورت بومی ساخت و تحویل شده است.

ساخت شناور‌هایی با این فناوری منحصر به چند کشور دنیاست که هم اکنون وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران نیز توانسته موفق به ساخت آن شود و چندین فروند آن تحویل مرزبانی کشور شده است.

حضورمان در دریا باید بیشتر باشد

فرمانده مرزبانی ناجا در مراسم الحاق شناورهای حیدر و خلیج فارس گفت: این شناور‌ها از سرعت بالایی برخوردار هستند و تا ۵۶ گره دریایی می‌توانند ماموریت‌های مرزبانان را در عمق دریا‌ها عملی کنند.

سردار احمد علی گودرزی افزود: بوشهر ۹۳۷ کیلومتر مرز دریایی دارد و با کشور‌های قطر، کویت و عربستان سعودی هم مرز است و قرار گیری میدان‌های گازی و نفتی در این منطقه خاص، حساسیت آن را دو چندان کرده است.

او ادامه داد: باتوجه به اینکه نیرو‌های استیجاری فرا منطقه‌ای که در منطقه حضور دارند، نیاز است که وجود و حضورمان در دریا بیشتر باشد. وقتی ناوگان کشور‌های فرامنطقه‌ای در منطقه هستند باید با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی هماهنگی‌هایمان بیشتر باشد.

فرمانده مرزبانی ناجا، بیان کرد: از هشت هزار و ۷۵۵ کیلومتر نوار مرزی موجود در کشور دو هزار و ۷۰۰ کیلومتر مرز آبی است که بیشتر در جنوب کشور وجود دارد.

گودرزی گفت: مردم مرزنشین مرزبانان افتخاری ما در کنار مرزبانان و دریابانی هستند و این پشتیبانی از ابتدای انقلاب تاکنون مستحکم بوده است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=120173

نظـــرات شمـــا