کد خبر : 120178       تاریخ : 1399/08/01 14:16:12
نخستین پرواز رشت- بوشهر انجام شد

نخستین پرواز رشت- بوشهر انجام شد

پیغام: سرپرست اداره کل فرودگاه گیلان اعلام کرد: پرواز رفت و برگشت رشت – بوشهر از امروز یکم آبان ماه به پروازهای استان افزوده شد.

به گزارش «پیغام» سید محسن میرحسینی  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دهمین مقصد پروازی این فرودگاه برای پرواز رفت و برگشت رشت بوشهر تعریف شده است و نخستین پرواز آن امروز انجام شد.

وی اظهار داشت: پرواز یادشده روزهای پنجشنبه هر هفته توسط شرکت هواپیمایی زاگرس انجام می شود.

وی یادآور شد: هم اکنون هشت شرکت هواپیمایی ایران ایر، آسمان، ایرتور، کارون، کاسپین، کیش ایر، پویا و زاگرس در گیلان فعال هستند.

میر حسینی تصریح کرد: وضعیت پرواز های گیلان در چهارماهه اول سال بدلیل بروز بحران کرونا با ۴۵ درصد کاهش روبرو بود که الان وضعیت به شرایط مدت مشابه در سال گذشته رسیده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۸۶ پرواز در هفته به مقاصد تهران، مشهد، تبریز، عسلویه، کیش، بندرعباس، اصفهان، اهواز، شیراز و بوشهر انجام می شود.

میرحسینی یادآور شد: فرودگاه گیلان به لحاظ زیرساختی آمادگی افزایش تعداد پرواز به دیگر مقاصد داخلی را دارد اما این موضوع نیازمند هم افزایی از سوی دستگاه های اجرایی استان و همچنین دفاتر خدمات مسافرتی است.

فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در شهر رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید.

فرودگاه رشت دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال - جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و مساحت کل آن به ۲۲۰ هکتار می رسد؛ ارتفاع آن ۴۰ پا پایین تر از آب های آزاد است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=120178

نظـــرات شمـــا