کد خبر : 120668       تاریخ : 1399/08/29 12:30:15
 ۹ هزار و ۴۰۰ تن برنج رسوبی ترخیص شد

۹ هزار و ۴۰۰ تن برنج رسوبی ترخیص شد

بهروز قره‌بیگی گفت: از ۲۴ هزار و ۱۰۰ تن برنج وارداتی در گمرک بوشهر تاکنون ۹ هزار و ۴۰۰ تن آن ترخیص شده است.

به گزارش «پیغام» به نقل از باشگاه خبرنگاران،بهروز قره‌بیگی مدیرکل گمرک بوشهر، صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر، با اشاره به مصوبه ستاد اقتصادی دولت مبنی بر تسریع در ترخیص کالا‌های اساسی از گمرکات بیان کرد: در ترخیص کالا‌های اساسی و تولیدی گشایش حاصل شده و با ارائه برنامه‌های سیستمی و هماهنگی‌های لازم مشکلات ترخیص آن‌ها از ۳ روز پیش رفع شد و در این راستا فعالیت‌های جدیدی در حال اجرا است.

او از ترخیص یک‌هزار و ۱۰۰ تن کالای وارداتی تولید کنندگان مربوط به ۵۲ اظهارنامه در گمرک بوشهر خبر داد و بیان کرد: مشکل ترخیص این کالا‌ها برطرف شده و در مرحله درب خروج قرار دارند و تاکنون ۴۰۰ تن آن خارج شده و مابقی در حال بارگیری است.

مدیرکل گمرک بوشهر به فهرست کالای وزارت صمت مورد تایید ستاد اقتصادی دولت برای ترخیص پرداخت و بیان کرد: بیش از ۳۲۰۰ کالای تولیدی و یا نهاده‌های تولیدی می‌توانند از این تسهیلات و مصوبه استفاده کنند.

قره‌بیگی با اشاره به اینکه کالا‌های اساسی مشمول مصوبه یاد شده دانست و بیان کرد: مشکل ترخیص کالا‌های اساسی از جمله کالا‌های رسوبی برطرف شده و منهای ۴ تا ۵ قلم کالا که از ارز ترجیحی استفاده می‌کنند مابقی با توجه به اختیاری که داده شده بدون استفاده از کد رهگیری بانک ترخیص می‌شوند.

او با بیان اینکه قبلا روال ترخیص این کالا‌ها بر اساس دریافت کد رهگیری بانکی بود  عنوان کرد: اکنون با درخواست صاحب کالا و بر اساس سامانه از وضعیت ارزی خارج و بدون کد رهگیری بانک، ترخیص می‌شوند.

مدیرکل گمرک بوشهر  با اشاره به ترخیص کالای اساسی از جمله برنج تاکید کرد: در این راستا ۳ هزار تن برنج وارداتی بخش خصوصی با اخذ کد رهگیری بانکی تاکنون ۱۴۰۰ تن آن ترخیص شده و مابقی تا ۳ تا ۴ روز دیگر ترخیص و بارگیری می‌شود.

قره‌بیگی، با اشاره به وجود ۱۰ هزار و ۶۰۰ تن برنج رسوبی در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر عنوان کرد: این برنج مربوط به شرکت بازرگانی دولتی است که تاکنون ۸ هزار تن آن ترخیص و بارگیری شده است.

او با بیان اینکه ۲۵۰۰ تن دیگر این محموله برنج در حال ترخیص است گفت: علاوه بر این ۱۰ هزار و ۵۰۰ تن در انبار اختصاصی شرکت بازرگانی دولتی است که مشکل دریافت کد رهگیری آن برطرف شده و به‌زودی ترخیص می‌شود.

مدیرکل گمرک بوشهر، با اشاره به اینکه کالا‌هایی که در فهرست ۳۲۰۰ قلم قرار دارند مشکلی در ترخیص از گمرک ندارد افزود: در این راستا با موافقت وزیر صمت مشکل ثبت سفارش کالا‌ها هم برطرف شده که در ترخیص این کالا‌ها کمک بسیاری می‌کند.

قره‌بیگی بیان کرد: با این مصوبه و برنامه تدوینی، امیدوار هستیم با رسوب کالایی که در گمرک بوشهر وجود داشت بخش زیادی از این کالا‌ها ترخیص شود.

او افزود: بر اساس مصوبه ستاد اقتصادی دولت ۳۲۰۰ قلم کالا وارداتی از ناحیه تولید کننده و یا سایر اشخاص، مشمول ترخیص کالا می‌شوند.

مدیرکل گمرک بوشهر،  با اشاره به ترخیص برنج‌های وارداتی رسوبی در گمرک بوشهر بیان کرد: از ۲۴ هزار و ۱۰۰ تن برنج وارداتی رسوبی در گمرک بوشهر تاکنون ۹ هزار و ۴۰۰ تن آن ترخیص و بارگیری شده و مابقی در حال ترخیص شدن است.

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=120668

نظـــرات شمـــا