کد خبر : 120789       تاریخ : 1399/09/04 13:11:14
تصفیه خانه آب بوشیگان در آستانه راه اندازی+عکس

تصفیه خانه آب بوشیگان در آستانه راه اندازی+عکس

پیغام: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گفت: ۲۱۰میلیارد ریال برای اجرای طرح آبرسانی بوشیگان در شهرستان دشتستان تخصیص یافت.

به گزارش «پیغام» به نقل از صداوسیما؛عبدالحمید حمزه‌پور در بررسی وضعیت تصفیه‌خانه آب بوشیگان اظهار داشت: تصفیه خانه آب بوشیگان یکی از قدیمی‌ترین تصفیه خانه‌های ساخت ایران و بیش از ۴۰ سال در حال بهره‌برداری است.

وی، منبع تامین آب تصفیه‌خانه بوشیگان را رودخانه شاپور دانست و بیان کرد: بهره برداری مستمر و گذشت زمان سبب فرسوده شدن  اجزای اصلی تصفیه خانه شده به صورتیکه سالیان گذشته بر روی میزان خروجی آب تصفیه شده تاثیرگذار بوده است.

  

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان از اجرای طرح بهسازی و ارتقاء تصفیه خانه بوشیگان خبر داد و بیان کرد: این طرح با دو رویکرد اساسی افزایش ظرفیت تصفیه آب و بهبود کیفیت، در دستور کار قرار گرفته است.

حمزه‌پور با بیان اینکه این طرح در دو فاز ساخت آبگیر و بازسازی تصفیه خانه در حال انجام است افزود: ساخت آبگیر تصفیه‌خانه بوشیگان با دیدگاه مدیریت کیفیت و کمیت آب ورودی تصفیه خانه در مدت زمان ۱۲ ماه اجرا و با اعتباری افزون بر ۸۰ میلیارد ریال در مرحله عقد قرارداد است.

وی از ارتقاء ظرفیت تصفیه‌خانه آب بوشیگان خبر داد و گفت:  ارتقاء ظرفیت تصفیه‌خانه بوشیگان برای افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت آب در مدت زمان ۲۴ ماه اجرا می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه ارتقاء ظرفیت تصفیه‌خانه آب بوشیگان با اعتباری افزون بر ۱۳۰ میلیارد ریال در حال انجام می باشد افزود: این طرح که از ابتدای سال جاری آغاز شده و اکنون دارای ۴۳ درصد پیشرفت فیزیکی است.

حمزه‌پور تصریح کرد: در مجموع برای افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت آب تصفیه‌خانه بوشیگان ۲۱۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است که در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز در مجموع ظرف مدت ۲۴ ماه تکمیل خواهد شد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=120789

نظـــرات شمـــا