کد خبر : 120827       تاریخ : 1399/09/05 11:26:14
ماجرای شکایت دولت از نمایندگان چه بود؟/ واکنش دولت به این ادعا

ماجرای شکایت دولت از نمایندگان چه بود؟/ واکنش دولت به این ادعا

پیغام: معاون پارلمانی رییس جمهوری، رویکرد دولت را شکایت از نمایندگان مجلس ندانست و گفت در اینکه دکتر روحانی شخصا شکایتی را از نمایندگان مطرح نکرده تردیدی ندارم، احتمال می‌دهم به جهت جنبه عمومی، خود مدعی العموم راسا ورود کرده باشد.

 پیغام:معاون پارلمانی رییس جمهوری، رویکرد دولت را شکایت از نمایندگان مجلس ندانست و گفت در اینکه دکتر روحانی شخصا شکایتی را از نمایندگان مطرح نکرده تردیدی ندارم، احتمال می‌دهم به جهت جنبه عمومی، خود مدعی العموم راسا ورود کرده باشد.

به گزارش«پیغام»؛در بین نمایندگانی که از آن‌ها شکایت شده نام ابراهیم رضایی نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی به چشم می‌خورد.

رضایی در واکنش به این شکایت در توییتی نوشت: «دولت روحانی نشسته و از دل صدها نطق و تذکرات شش ماه گذشته نمایندگان مجلس به قول خودش مصادیق توهین را جدا و شکایت کرده! اگر نصف این وقت را برای تنظیم بازار مرغ و روغن گذاشته بودند الان قفسه‌های مغازه‌ها و نیز سفره‌های مردم خالی نبود.»

  

به نظر می‌رسد شکایت دولت به دلیل نطق رضایی در صحن علنی مجلس بوده است.

خبرگزاری فارس نوشته طبق اطلاعات رسیده به این خبرگزاری، شکایت دولت از نطق ۲۲ مرداد رضایی در صحن علنی مجلس بوده که نسبت به وعده‌های توخالی روحانی انتقاد کرده است.

رضایی در این نطق گفته بود:

«آقای روحانی یادتان هست که به مردم وعده دادید خیالتان از بابت دلار راحت باشد؟ یادتان هست که وعده رفع همه تحریم‌ها و فروش نفت و بازگشت پول‌های بلوکه شده را دادید؟ یادتان هست که گفتید چنان رونق اقتصادی ایجاد می‌کنم که مردم به یارانه نیاز نداشته باشند؟ امروز به جای شما و آنان که با فرافکنی و فرار رو به جلو نامه سراسر کذب می‌نویسند از مردم مظلوم که در این سال‌ها زندگی و معیشت شان سخت‌تر شد، از جوانانی که نتوانستند ازدواج کنند از کارگرانی که بیکار شدند، از جوانان تحصیل‌کرده‌ای که کار پیدا نمی‌کنند، از بازنشستگان فرهنگیان و اقشاری که فقیر و فقیرتر شدند عذرخواهی می‌کنیم.»

  

امیری: رویکرد دولت شکایت از نمایندگان نیست

معاون پارلمانی رییس جمهوری رویکرد دولت را شکایت از نمایندگان مجلس ندانست وگفت: در اینکه دکتر روحانی شخصا شکایتی را از نمایندگان مطرح نکرده تردیدی ندارم، احتمال می‌دهم به جهت جنبه عمومی، خود مدعی العموم راسا ورود کرده باشد.

حسینعلی امیری در گفتگو با ایرنا، در واکنش به توییت نماینده مجلس یازدهم که مدعی شده بود حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری از وی شکایت کرده است؛ گفت: رویکرد دولت شکایت از نمایندگان نیست و این خبری که سید محسن دهنوی نماینده مردم تهران اعلام کرده احتمال می‌دهم به جهت جنبه عمومی، خود مدعی العموم راسا ورود کرده باشد.

معاون پارلمانی رییس جمهوری افزود: به موجب قانون مجازات اسلامی اهانت به تعدادی از مقامات دولتی از جمله ریاست جمهوری جرم محسوب می‌شود بنابراین به احتمال قوی از این باب مدعی‌العموم ورود کرده باشد.

امیری یادآور شد: مسوول پیگیری شکایات معاونت پارلمانی نیست و معاونت حقوقی رییس جمهوری مسوول این گونه امور است. می‌توانید اطلاعات دقیق‌تر را از خانم لعیا جنیدی معاون حقوقی رییس جمهوری پیگیر شوید.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=120827

نظـــرات شمـــا