کد خبر : 123922       تاریخ : 1399/10/27 11:15:36
تصاویر/بازدید الهام علی اف با همسر و دخترش از شهر تاریخی شوشا

تصاویر/بازدید الهام علی اف با همسر و دخترش از شهر تاریخی شوشا

رئیس جمهور آذربایجان به همراه همسر و دخترش از شهر تاریخی شوشا که از اشغال ارمنستان رهایی یافته دیدن کرد.

پیغام: الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان و مهربان علی‌اف، همسر و دخترش لیلا از شهر تاریخی شوشا پایتخت فرهنگی آذربایجان که به تازگی از اشغال ارمنستان آزاد شده، بازدید کردند.

به گزارش «پیغام» به نقل ازفرارو، رئیس جمهور آذربایجان پس از ورود به شهر با سربازان ارتش در میدان شوشا که پرچم آذربایجان در آن به اهتزاز درآمده بود، دیدار کرد.

وی در این دیدار اظهار داشت: شوشا با عملیات حرفه‌ای ارتش از اشغال آزاد شد، مطمئنم این عملیات و جنگ ۴۴ روزه در کتاب مدارس نظامی بین‌المللی به عنوان درس آموزش داده خواهد شد.

علی اف خطاب به ارمنستان هشدار داد: اگر آن‌ها به انتقام فکر کنند، یک بار دیگر مشت آهنین ما را می‌بینند، پاسخ ما سخت‌تر خواهد بود.

وی همچنین به سربازان دستور داد که مانند چشمانشان از سرزمین‌های آزاد شده از اشغال محافظت کنند.

علی‌اف ضمن اشاره به آنکه ارمنستان در دوره اشغال ۶۷ مسجد متعلق به آذربایجان را کاملا تخریب کرده است، خطاب به کشور‌های مسلمان که روابط دوستانه با ایروان برقرار کرده‌اند، گفت: ارمنستان نمی‌تواند دوست کشور‌های مسلمان باشد. کشوری که مساجد را به این حال درمی‌آورد، نمی‌تواند دوست کشور‌های مسلمان باشد. پذیرش ارمنستان به عنوان کشور دوست، ریاکارانه و بی خدایی است. چگونه رهبران کشور‌های مسلمان می‌توانند با کسانی که مساجد را تخریب می‌کنند دوست باشند؟

گفتنی است علی‌اف ۵ ژانویه ۲۰۲۱ اعلام کرد: شوشا را پایتخت فرهنگی کشورمان اعلام می‌کنیم. شهر شوشا شایسته این است. به نظر من شوشا نه تنها پایتخت فرهنگی آذربایجان بلکه می‌تواند پایتخت فرهنگی منطقه باشد. فرهنگ شوشا غنی بوده مرمت و بازسازی آن آغاز شده است.. شوشا باید بدون اتلاف وقت به شکل اصلی خود برگردد.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=123922

نظـــرات شمـــا