کد خبر : 124078       تاریخ : 1399/11/05 20:15:19
احزاب نقش اساسی در نهادینه  کردن حضور مردم در انتخابات دارند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر:

احزاب نقش اساسی در نهادینه کردن حضور مردم در انتخابات دارند

پیغام: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: نظام مردم سالار دینی مبتنی بر انتخابات است و احزاب بی تردید نقش اساسی و موثری در نهادینه کردن حضور مردم در این عرصه دارند.

به گزارش «پیغام»؛ محمد تقی ایرانی  در نشست با اعضای خانه احزاب استان بوشهر افزود: به هیچ وجه نمی‌توان نقش احزاب را در سپهر سیاسی به ویژه در عرصه انتخابات نادیده گرفت و به هر میزان که احزاب عملکرد بهتر و موثرتری داشته باشند انتخابات نیز باشکوه‌تر می‌شود.

ایرانی با بیان اینکه دنیا راهی جز دموکراسی و مراجعه به صندوق‌های رای ندارد، اضافه کرد: مردم در تعیین سرنوشت خود، هم حق و هم تکلیف دارند و امید می‌رود انتخابات ۱۴۰۰ با شکوه هر چه تمام‌تر برگزار شود.

وی با تاکید بر ارتباط بیشتر احزاب با مردم گفت: احزاب باید در موارد و مسائل مختلف در کنار مردم باشند و مشکلات آنها را منتقل کنند و رفتار آنها به گونه‌ای باشد که مورد اعتماد مردم قرار بگیرند.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر بیان کرد: نقش احزاب در استان بوشهر در مسائل و مشکلات مردم بسیار کم رنگ بوده و به غیر از مسائل سیاسی و هنگام انتخابات هیچ کنشی ندارند که این قابل قبول نیست.

ایرانی اظهار کرد: احزاب علاوه بر کار سیاسی باید در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و آموزشی حضور فعال و موثری داشته باشند و اگر در این شرایط جامعه فریب پوپولیسم و عوام‌فریبی را بخورد احزاب مقصر هستند چون آنها باید مردم را راهنمایی و آموزش دهند تا بتوانند انتخاب بهتری داشته باشند.

وی گفت: وجود سلیقه‌های مختلف باعث برگزاری انتخاباتی رقابتی می‌شود و همین امر افزایش مشارکت مردم را به دنبال دارد و اگر مردم به مجری و ناظر انتخابات اعتماد داشته باشند، شک نکنید مشارکت افزایش می‌یابد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=124078

نظـــرات شمـــا