کد خبر : 125018       تاریخ : 1399/12/28 19:51:12
ماهی قرمزکوچولو، شنبه به نوروز

ماهی قرمزکوچولو، شنبه به نوروز

رسول سعادت نيا - وكيل پايه يك دادگستري در یاداشت این هفته ی خود ضمن تبریک عید نوروز به شهروندان به ضرورت پاسداشت طبیعت پرداخت در این یاداشت آمده است : هيولاي ريزه ميزه كرونا دست پرورده و ره آورده كج رفتاري هاي ما با طبيعت بوده و بدرفتاري ما با ماهي قرمزکوچولو، نمونه ي كوچكي از هزاران هزار كج كرداري ما با طبيعت سبز، حيات وحش و هواي پاك است.

رسول سعادت نيا - وكيل پايه يك دادگستري  

سالي كه گذشت زجور هيولاي ريزه ميزه كرونا، جز حسرت و آه بر ناي مان نوايي ننشست. عزيزان بسياري از برمان كوچ كردند كه نام نيك و منش خوبشان هميشه در ياداست.

سال يك هزار چهارصد(1400) خیامی در راه است و مي گويند چون شنبه به نوروز شود سالي خوش يُمن در پيش روست. با همين باور قشنك جا دارد با خانه تكاني در انديشه ها و رفتارهاي خود، نيك انديشي و خوش رفتاري را پيشه ي خود سازيم . و به قاعده زيباي طبيعت گوش جان سپرده و در عمل آوريم كه هرچه بكاريم عافبت همان درو خواهيم كرد .

سال هاست با باوري نادرست، ماهي قرمز را به قتلگاه بركه تَنگ تُنگ بلورين سفره هفت سين نوروز، در رقص مرگ به تماشا مي نشينيم و انتظار داريم طبيعت، مهرباني  ارزانی مان کند. كه انتظاري بس خوش بينانه بوده است.

 هيولاي ريزه ميزه كرونا دست پرورده و ره آورده كج رفتاري هاي ما با طبيعت بوده و بدرفتاري ما با ماهي قرمزکوچولو، نمونه ي كوچكي از هزاران هزار كج كرداري ما با طبيعت سبز، حيات وحش و هواي پاك است.

 

اگر آلودگي هوا امان مان بريده.

اگر سبزي ها از در و خانه امان رخت بربسته ،

اگر پرندگان مهاجر و آواي حيات وحش ديگر چشمانمان را نوازش نمي دهند و گوش مان را به سرور نمي خوانند همه و همه ريشه در نامهرباني ماست.

مگر شوربختي از اين سترگ تر مي شود يافت كه طبيعت و ذات هستي با آفريده ي خود قهر كند و دست حمايت از او بردارد. حال آنكه زبان حال هر آفريده ي آفريدگار نعم الوكيل است و بس...! چه كار كرده ايم كه رها شده ايم و طبيعت با ما به جنگ برخاسته است ...!؟

بياييد براي رهايي از اين شوربختي ها، با رها سازي  ماهي قرمز کوچولو شروعي دوباره كنيم. زندگي را پاس و بگذاريم طبيعت نفسي تازه كند و رفص ماهي کوچولو را نه در تُنگ تَنگ و ترش كه در جويبارها پاي انبوه درختان سبز، به تماشا بنشينیم و زين پس مهرباني را آنگونه كه بايسته و شايسته است به گرداگرد خويش بگسترانيم. به حق بهار با تو قشنگ است درخت با تو نجیب....

با آرزوي سالي سرشار از شور و شيدايي،شادي و شادماني براي همه ي شهروندان ارجمند و زيستمندان همسايه زندگي.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=125018

نظـــرات شمـــا