کد خبر : 154565       تاریخ : 1402/03/17 14:14:17
 نیروهای بومی استان بوشهر در اولویت جذب صنایع نفت و گاز قرار گیرند
معاون اقتصادی وزیر کشور:

نیروهای بومی استان بوشهر در اولویت جذب صنایع نفت و گاز قرار گیرند

معاون اقتصادی وزیر کشور گفت: جذب نیروهای بومی استان بوشهر در اولویت جذب توسط صنایع و پروژه‌های نفت و گاز و پتروشیمی مستقر در این استان قرار گیرد.

به گزارش «پیغام» محسن کوشش‌تبار  در نشست با مدیران و کارکنان پتروشیمی در پارس جنوبی با تأکید بر توجه به صنایع به مطالبات مناطق پیرامونی، اظهار داشت: توجه به مسئولیت اجتماعی صنعت نفت، مطالبه جدی و همیشگی میزبانان صنعت است و امیدواریم در این راستا شاهد اقدامات مؤثر باشیم.

معاون اقتصادی وزیر کشور بر لزوم تأمین کالاهای مورد نیاز صنعت نفت از استان میزبان تأکید کرد و افزود: کالاها و خدمات مورد نیاز صنایع نفت و گاز و پتروشیمی در جنوب استان بوشهر باید از چرخه درون استان تأمین شود و تنها در صورتی که امکان ارائه وجود نداشته باشد، از خارج از استان تهیه شود.

کوشش تبار بر لزوم تکمیل زنجیره ارزش در صنایع تأکید کرد و گفت: کامل کردن زنجیره ارزش به‌ویژه در صنایع مادر، مورد تأکید وزیر کشور قرار دارد.

وی اضافه کرد: تکمیل زنجیره ارزش سبب می‌شود که اشتغال پایدار ایجاد شده و در بهبود وضعیت فروش و بازاریابی و درآمد ارزی نیز تأثیر به‌سزایی دارد.

کوشش تبار با اشاره به اهمیت دیپلماسی اقتصادی خاطر نشان کرد: تلاش می‌شود در مذاکرات صورت گرفته با کشورهای حاشیه خلیج فارس، نسبت به مبادلات اقتصادی و صنعتی نیز مذاکرات جدی‌تری انجام شود تا شاهد رشد همکاری‌های تجاری و اقتصادی باشیم.

معاون وزیر کشور بر لزوم جذب و استخدام نیروهای بومی استان در پروژه‌های نفت و گاز و پتروشیمی تأکید کرد و افزود: در پتروشیمی بوشهر حدود چهار هزار و ۵۰۰ نیرو فعال هستند که انتظار داریم ۸۵ درصد از شاغلان را نیروهای بومی استان تشکیل دهند.

کوشش تبار گفت: سیاست دولت بر حمایت از مرزنشینان غیور و فداکار است و تمام توان و انرژی خود را برای ارائه خدمات بهتر و مؤثرتر به این عزیزان به کار می‌بندیم.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=154565

نظـــرات شمـــا