کد خبر : 163382       تاریخ : 1402/08/24 17:00:12
 برخی نامزدها از شرکت در انتخابات اسکودا منع شدند/ابهام درباره وضعیت انتخابات
با نامه دادگاه عالی انتظامی قضات؛

برخی نامزدها از شرکت در انتخابات اسکودا منع شدند/ابهام درباره وضعیت انتخابات

پیغام: با اعلام منع شرکت برخی نامزدها در انتخابات هیئت رئیسه اسکودا به دستور دادگاه عالی انتظامی قضات، برگزاری انتخابات هیات رئیسه در هاله ای از ابهام قرار گرفت.

پیغام: با اعلام منع شرکت برخی نامزدها در انتخابات هیئت رئیسه اسکودا به دستور دادگاه عالی انتظامی قضات، برگزاری انتخابات هیات رئیسه در هاله ای از ابهام قرار گرفت.

به گزارش «پیغام» اختبار نوشت؛ در حالی که اعضای هیئت مدیره کانون های وکلای سراسر کشور به منظور برگزاری پنجاه و یکمین همایش اسکودا و تعیین هیات رئیسه جدید این نهاد، روز چهارشنبه (24 ابان ماه) در شهر کیش گرد هم آمده بودند، دستور غافلگیر کننده دادگاه عالی انتظامی قضات مبنی بر منع شرکت برخی نامزدهای انتخاب هیئت رئیسه اسکودا، این همایش را با چالش هایی مواجه کرد.

در اولین روز از همایش اسکودا دادنامه‌ای از شعبه اول دادگاه عالی انتظامی قضات ابلاغ شد که در آن، بعضی از نامزدهای انتخابات اسکودا از حضور در «ارکان و مجامع کانونهای وکلای دادگستری و سایر مجامع مرتبط به خصوص مدیریت و ارکان مرتبط با اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری موسوم به اسکودا» منع شده‌اند.

این دادنامه درحالی صادر شد که انتخابات هیات‌رئیسه جدید اسکودا در دستور کار نشست کیش قرار گرفته بود.

بر این اساس اعلام شد، جلیل مالکی، سید مهدی حجتی، سوده حامدتوسلی و عبدالله سمامی امکان حضور در این انتخابات را ندارند.

علت این ممنوعیت، در جریان بودن یک پرونده با موضوع «ارتکاب رفتار خلاف شئون وکالت نقض سوگند و تخلف موضوع بنده ماده ۲ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری» درباره تمام اعضاء هیأت مدیره دوره ۳۱ کانون وکلای دادگستری مرکز، از جمله ۴ نامزد فعلی هیات رئیسه اسکوداست.

دادگاه عالی انتظامی قضات این رای را در پی درخواست دادستان کل کشور و با توجه به نامه رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه صادر کرده است.

دکتر جعفر کوشا رئیس فعلی اسکودا در آغاز نشست بعد از ظهر مجمع عمومی، با توجه به ایجاد وضعیت خاص پیش بینی نشده پیشنهاد خروج برگزاری انتخابات هیئت رئیسه اسکودا از دستور کار نشست مجمع عمومی اسکودا را مطرح کرد که با پیشنهاد وی و همچنین حمایت برخی از نامزدهای باقیمانده در انتخابات، مجمع عمومی با خروج برگزاری انتخابات از دستور کار این نشست موافقت کرد.

در ادامه پیشنهاد کتر کوشا موافقان و مخالفان این پیشنهاد به بیان دیدگاه های خود پرداختند و در نهایت طی رای گیری انجام شده، اکثریت اعضای مجمع عمومی، پیشنهاد خروج انتخابات از دستور کار و موکول شدن آن به موقع دیگری که شورای اجرایی تعیین خواهد کرد را تصویب کردند.

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=163382

نظـــرات شمـــا