کد خبر : 163399       تاریخ : 1402/08/27 14:15:12
دستگیری کلاهبردار با نرم‌افزارهای رسیدساز جعلی در دشتستان

دستگیری کلاهبردار با نرم‌افزارهای رسیدساز جعلی در دشتستان

پیغام: سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان دشتستان گفت: با تلاش افسران سایبری در پلیس فتا، فردی که با استفاده از نرم‌افزارهای رسیدساز جعلی اقدام به کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش «پیغام»؛ سرهنگ مهدی روان‌به در جمع خبرنگاران در دشتستان، از رصد و پایش شبانه‌روزی در شناسایی متخلفان خبر داد و اظهار داشت: هرگونه تخلف در فضای مجازی و حقیقی مورد رصد و پیگیری قرار می‌گیرد و با عوامل تخلف قاطعانه برخورد می‌شود.

رئیس پلیس دشتستان از شناسایی کلاهبرداری رسید ساز جعلی در دشتستان خبر داد و بیان کرد: با اقدامات شبانه‌روزی و تخصصی افسران سایبری در پلیس فتا شهرستان دشتستان، متهمی که با استفاده از نرم‌افزارهای رسیدساز جعلی مبلغ 600 میلیون ریال، کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

وی با بیان اینکه فرد دستگیر شده اهل شهرستان‌های شمالی استان بوشهر است گفت: مجرم دستگیرشده به عنوان خریدار آگهی گوشی تلفن با مبالغ بالا و جلب اعتماد فروشنده در دیدار حضوری، مبلغ مورد توافق معامله را به بهانه همراه نداشتن کارت حساب بانکی با ارائه تصویر رسید جعلی انتقال اینترنتی پول به‌صورت پایا، به ظاهر پرداخت می‌کند و فروشنده نیز بعد از 24 ساعت از انجام معامله و عدم وصول پیامک واریز وجه با مراجعه به بانک متوجه کلاهبرداری صورت پذیرفته شده بود.

سرهنگ روان‌به تصریح کرد: از مجرم دستگیر شده در هنگام دستگیری، چندین دستگاه تلفن همراه هوشمند، تعدادی کارت حساب و سیم کارت و پلاک جعلی کشف که برای بررسی به آزمایشگاه دیجیتال پلیس فتا انتقال یافت که به علت شگرد خاص مجرمانه نامبرده، تحقیقات برای شناسایی سایر مالباختگان و میزان دقیق وجوه کلاهبرداری شده با هماهنگی مرجع قضایی ادامه دارد.

این مقام انتظامی به کاربران فضای مجازی و عموم مردم استان بوشهر تأکید کرد: تا قبل از دریافت پیامک انتقال و واریز وجه به حساب خود، از تحویل کالا به خریدار خودداری شود و وجود مشخصات شماره کارت و نام شما در رسید ارائه شده توسط مشتری، صحت انجام تراکنش بانکی را ضمانت نکرده و حتماً موجودی حساب بانکی خود در پیامک دریافت شده را بررسی و مطابقت کرده و سر شماره پیامک انتقال را با سر شماره پیامک‌های قبلی بانکی خود مقایسه کرده و ارسال پیامک از یک سر شماره جدید را به عنوان سند قبول نکنید.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=163399

نظـــرات شمـــا