کد خبر : 163437       تاریخ : 1402/08/29 17:00:14
کلنگ ساخت کتابخانه مرکزی پایان امسال بر زمین  زده می شود
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر:

کلنگ ساخت کتابخانه مرکزی پایان امسال بر زمین زده می شود

پیغام: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر گفت: ساخت کتابخانه مرکزی که به یک مطالبۀ ۲۰ ساله در استان بوشهر تبدیل شده، با هم‌افزایی که میان دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی برای ساخت این مرکز شکل گرفته، پیش‌بینی می‌شود که کلنگ آن تا پایان امسال بر زمین بنشیند.

پیغام: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر گفت: ساخت کتابخانه مرکزی که به یک مطالبۀ ۲۰ ساله در استان بوشهر تبدیل شده، با هم‌افزایی که میان دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی برای ساخت این مرکز شکل گرفته، پیش‌بینی می‌شود که کلنگ آن تا پایان امسال بر زمین بنشیند.

به گزارش «پیغام»؛ حیدر راهب  در این مراسم با گرامیداشت میلاد باسعادت حضرت زینب (س) و جایگاه کتابداران و خادمان کتاب گفت: این هفته به نام هفته «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» نامگذاری شده که در عموم برنامه‌های این هفته، دو بخش اول بسیار پررنگ‌تر جلوه می‌کند اما بخش سوم که کتابدار است، کمتر دیده می‌شود. این در حالی است که کتابداران افسران آگاهی جامعه هستند.

راهب افزود: هر کتابخانه دارای سه عنصر است که شامل کتاب، کتابخوان و کتابدار می‌شود و نقش اصلی را در آن، کتابدار ایفا می‌کند که مخاطبان را به سمت کتاب و شناخت نویسندگان و محتوای آن هدایت می‌کند.

وی سپس ادامه داد: در یک سال اخیر در کتابخانه‌های عمومی بیش از ۵ هزار برنامه ترویجی اجرا و بیش از ۶۰۰ کتاب به امانت گرفته شده است. همچنین در سال جاری ما در چهار شاخص کتابخانه‌های عمومی رشد کرده‌ایم که همه این اتفاقات را مرهون تلاش خالصانه و مجاهدانۀ همکاران و کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان می‌دانیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر تأکید کرد: در حال حاضر ۱۴۰ کتابدار داریم که در این آیین از ۵ کتابدار برتر استان که طبق شاخص‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی انتخاب شده‌اند، تجلیل به عمل خواهد آمد. در مجموع، از ۱۴ برگزیده که شامل کتابدار برتر، کتابخوان برتر، قاضی برتر و خبرنگار برتر می‌شوند، تجلیل می‌شود.

راهب سپس به برگزیدگان استانی در سطح کشوری اشاره و تصریح کرد: خوشبختانه استان بوشهر امسال در کشور سه برگزیده داشت که عبارتند از کتابخانه عمومی خلیج‌فارس شهر بوشهر به‎عنوان کتابخانه برگزیده (با تلاش و همکاری افسانه دارابی، عظیمه تابناک، صدیقه جهان‌افروز، فرشته احسانی‌فر، لیلا کشاورز، صادق جمالی و عادل زنده بودی)، فاطمه کاووسی، کتابدار کتابخانه شهید بهشتی برازجان به‌عنوان برگزیده در حوزه گروه‏های خاص و قاضی مجتبی سهرابی به عنوان قاضی برگزیده در صدور احکام جایگزین.

وی با بیان اینکه خوشبختانه با نگاه ویژه‌ای که دولت سیزدهم به توسعه و کیفی‌سازی زیرساخت‌های کتابخوانی دارد، در استان بوشهر نیز شاهد توسعه فضای کتابخوانی و بازطراحی آن هستیم، گفت: ساخت کتابخانه مرکزی که به یک مطالبۀ ۲۰ ساله در استان بوشهر تبدیل شده، در دولت سیزدهم به طور جدی زنده شده و با هم‌افزایی که میان دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی برای ساخت این مرکز شکل گرفته، پیش‌بینی می‌شود که کلنگ آن تا پایان امسال بر زمین بنشیند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=163437

نظـــرات شمـــا