کد خبر : 167075       تاریخ : 1402/12/09 09:59:14
ادامهٔ طرح بخشودگی جرائم بیمهٔ شخص ثالث تا ۲۹ اسفندماه
رئیس شعبه صندوق تامین خسارت‌های بدنی استان بوشهر خبر داد:

ادامهٔ طرح بخشودگی جرائم بیمهٔ شخص ثالث تا ۲۹ اسفندماه

پیغام: رئیس شعبه صندوق تامین خسارت‌های بدنی استان بوشهر گفت: طرح بخشودگی جرائم بیمه‌ای کلیهٔ وسایل نقلیه که از ۱۲ بهمن ماه همزمان با دههٔ فجر انقلاب اسلامی آغاز شده تا ۱۱ اسفندماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش «پیغام»؛عباس معتمد با اشاره به موافقت وزیر اقتصاد و رئیس مجمع صندوق تأمین خسارت‌های بدنی بیان داشت: بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم بیمه شخص ثالث موتور سیکلت ها و ماشین آلات کشاورزی فاقد بیمه نامه نیز تا ۲۹ اسفندماه ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه افزود: با توجه به نرخ بالای تصادف در بین موتورسواران و دیه 1 میلیارد و 200 میلیون تومانی در ماه های حرام، به موتورسواران توصیهٔ اکید می گردد برای پرهیز از خسارت‌های احتمالی در تصادفات، در اولین فرصت نسبت به خرید بیمه‌نامه شخص ثالث اقدام کنند.

معتمد همچنین  بیان داشت: بر اساس این طرح ملی، کلیهٔ جرایم موضوع بند «ب» ماده ( ٢٤ ) قانون بیمه شخص ثالث برای تمام وسایل نقلیه موتوری زمینی اعم از خودرو‌های سواری و باری، موتورسیکلت ها و ماشین‌آلات کشاورزی که فاقد بیمه شخص ثالث بوده‌اند بخشیده می‌شود و دارندگان می‌توانند بدون پرداخت جریمه، وسیله نقلیه خود را بیمه کنند.

گفتنی است، این بخشودگی صرفا برای وسایل نقلیه‌ای که اقدام به خرید بیمه نامه یکساله شخص ثالث می‌کنند، قابل اجراست.

 

  


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=167075

نظـــرات شمـــا