کد خبر : 101128       تاریخ : 1397/04/14 14:06
اجرای طرح دریابست، حفاظت از آبزیان خلیج فارس

اجرای طرح دریابست، حفاظت از آبزیان خلیج فارس

طرح دریابست پیش از آغاز صید میگو برای حفاظت از آبزیان خلیج فارس اجرا می شود و در زمان اجرای آن صیادان اجازه ندارند به صید بروند.

به گزارش «پیغام» به نقل از صدا و سیما مرکز بوشهر، آمارهای شیلات استان بوشهر نشان می‌دهد صیادان استان از اجرای طرح دریابست در سال 96 راضی بودند.

رئیس بخش ارزیابی ذخائر آبزیان پژوهشکده میگوی کشور مستقر در بوشهر می گوید پارسال این طرح از شانزدهم تیر تا پنجم مرداد اجرا شد و با توجه به رضایت نسبی صیادان، قرار است امسال نیز اجرا شود.
آقای شعبانی افزود: نتایج نظر سنجی از بهره برداران در زمان اجرای طرح دریا بست و پس از آن، نشان می‌دهد این طرح موفق بوده است.
به گزارش اداره کل شیلات استان گرچه در شیوه اجرای طرح، مشکلاتی از جمله کاهش کنترل‌ها به ویژه درصیدگاه‌های مشترک با استان‌های خوزستان وهرمزگان ، مشکلات بیمه ای ودرآمدی صیادان وجود داشت با این حال، شرکت کنندگان درنظرسنجی معتقد بودند اجرای دریا بست در بلند مدت تاثیر مثبت در اقتصاد صیادی خواهد داشت. آنها همچنین با پرسش مطرح شده درخصوص امکان جایگزینی صیادی در آینده با طرح‌های پرورش ماهی درقفس تا حدزیادی موافق بودند.
پارسال صیادان استان بوشهر در مدت 31 روز صید، هزار و 867 تن میگو صید کردند که نشان دهنده افزایش 31 درصدی در مقایسه با سال 95، بود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=101128

نظـــرات شمـــا