کد خبر : 103530       تاریخ : 1397/06/21 14:20:13
مسئولین نگاه ویژه‌ای به فرهنگ داشته باشند
امام جمعه بوشهر:

مسئولین نگاه ویژه‌ای به فرهنگ داشته باشند

پیغام: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: مردم بوشهر مردمان بزرگی هستند که باید مسئولان با نگاه ویژه آینده ای روشن را برای آنها ترسیم کنند.

به گزارش نپیغامم به نقل از مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر سه‌شنبه در نشست تدوین نقشه جامع فرهنگی استان بوشهر اظهار داشت: در راستای دستیابی به توسعه هر جامعه باید نگاه ویژه‌ای به مسائل فرهنگی داشته باشیم.

وی بر توجه به حوزه علم و فناوری برای حرکت در مسیر توسعه تاکید کرد و ادامه داد: در ترسیم نقشه جامع فرهنگی یکی از بارزترین نکات که باید مورد توجه قرار بگیرد، داشتن افق و چشم‌انداز است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه هر جامعه برای توسعه و پیشرفت باید برای سال به سال برنامه مدون داشته باشد، اضافه کرد: تدوین نقشه جامع فرهنگی استان یک کار و تحول عظیم است که می‌تواند علاوه بر شناسایی ظرفیت‌های فرهنگی، آینده استان را نیز معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ مناطق جنوب کشور یک فرهنگ خاص است، تصریح کرد: فرهنگ مانند هوا است که اگر آلوده شود باید همه دست در دست هم برای حل آن مشکل تلاش کنند.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه فرهنگ دارای دو بخش عمومی و تخصصی است بیان کرد: باید با توجه به جایگاه ویژه فرهنگ و قرار گرفتن در معرض آسیب‌های اجتماعی مسئولین نگاه ویژه‌ای به فرهنگ داشته باشند.

وی با بیان اینکه استان بوشهر در عرصه فرهنگی به عنوان یک الگو انتخاب شده است، تصریح کرد: مردم بوشهر مردمان بزرگی هستند که باید مسئولان با نگاه ویژه آینده ای روشن را برای آنها ترسیم کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=103530

نظـــرات شمـــا