کد خبر : 103742       تاریخ : 1397/07/01 10:38:54
توقیف دو محموله غیرمجاز کوسه در استان+عکس
مدیرکل محیط زیست بوشهر:

توقیف دو محموله غیرمجاز کوسه در استان+عکس

پیغام: مدیرکل محیط زیست استان بوشهر گفت: دو محموله غیرمجاز کوسه در استان بوشهر توقیف شد.

به گزارش«پیغام»به نقل از روابط عمومی اسین اداره کل؛ حسین دلشب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برخورد با متخلفین صید و شکار غیرمجاز را به صورت جدید در دستور کار داریم و با همراهی دیگر دستگاه‌های ذیربط اقدامات متنوعی در این راستا انجام می‌شود.
وی از توقیف دو محموله غیرمجاز کوسه در پست ایست و بازرسی شهید صلاحی دالکی در شهرستان دشتستان خبر داد و افزود:توقیف این محموله با تعامل مامورین انتظامی و یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دشتستان انجام شد.

مدیرکل محیط زیست استان بوشهر با اشاره به دستگیری دو نفر در ارتباط با این پرونده خبر داد و بیان کرد: با هوشیاری مامورین دو محموله از کوسه ماهیان خلیج فارس در ایست و بازرسی دشتستان کشف و توقیف شد.
وی با اشاره به اینکه محموله مذکور شامل ۱۲۰ قطعه انواع کوسه ماهی بود که به مقصد استان فارس بارگیری شده بود، خاطرنشان کرد: متخلفین این پرونده به منظور سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.
مدیرکل محیط زیست استان بوشهر اضافه کرد: بر اساس قوانین، صید، حمل ، خرید و فروش انواع کوسه ماهیان ممنوع بوده و متخلفین تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.
دلشب گفت: کوسه ماهیان در بالای هرم غذایی قرار دارند و یک از عوامل تعادل اکولوژیک دریا محسوب می‌شوند و متاسفانه طی سنوات اخیر با صید بی رویه، این گونه ارزشمند در رده گونه‌های در معرض خطر انقراض قرار گرفته است.
مدیرکل محیط زیست استان بوشهر اظهار داشت: از صیادان و دریانوردان عزیز تقاضا داریم با جلوگیری از صید اینگونه باارزش ضامن بقای سفره دریایی خود باشند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=103742

نظـــرات شمـــا