کد خبر : 104196       تاریخ : 1397/07/23 08:44:15
بزودی سخنگوی استانداری معرفی می شود/دستگاه های اجرایی همکاری کنند
معاون استاندار بوشهر :

بزودی سخنگوی استانداری معرفی می شود/دستگاه های اجرایی همکاری کنند

پیغام: معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر گفت: بزودی سخنگوی استانداری از سوی استاندار معرفی می شود، دستگاه های اجرایی همکاری لازم با سخنگوی استانداری برای ارائه اطلاعات مورد نیاز داشته باشند.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر،مجید خورشیدی در نخستین نشست شورای اطلاع رسانی استان بوشهر گفت: باید فرهنگ اعتماد به دستگاه‌های رسمی اطلاع رسانی را ایجاد کنیم تا جایگاه این دستگاه ها در مقابل شبکه‌های اجتماعی، ارتقا یابد.

وی با تاکید بر ضرورت مدیریت افکار عمومی در سطح استان اظهار داشت: در شرایط کنونی که شبکه های اجتماعی اخبار ضد و نقیض زیادی را منتشر می کنند، مدیریت اطلاع رسانی یک ضرورت است.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی رسمی تا حدودی جایگاه خودش را از دست داده است،اضافه کرد:باید فرهنگ اعتماد به دستگاه‌های رسمی اطلاع رسانی را ایجاد کنیم تا جایگاه این دستگاه ها در مقابل شبکه‌های اجتماعی، ارتقا یابد.

معاون استاندار بوشهر با اشاره به تشکیل شورای اطلاع رسانی استان بوشهر یادآور شد: تشکیل شورای اطلاع رسانی می‌تواند یک اقدام مفید باشد اما قرار نیست این شورا به موازات دستگاه های اطلاع‌رسان کاری انجام دهد بلکه این شورا باید تمرکز اطلاع رسانی در استان را مدیریت و ساماندهی کند.

خورشیدی با تاکید بر برگزاری جلسات کمیته های 4 گانه شورای اطلاع رسانی خاطرنشان کرد: شورای اطلاع رسانی استان با همکاری دستگاه‌های اطلاع رسان و رسانه‌ای، آسیب شناسی از وضعیت فعلی اطلاع رسانی در استان را انجام دهد تا مشخض کنیم کدام یک از مدیران در این عرصه فعال بوده یا کدام مدیر فعال نیست.

معاون استاندار بوشهر اظهارداشت:برخی از مدیران به صورت تقریبی با رسانه قهر و خود را محروم از ظرفیت رسانه برای انعکاس خدمات و دستاوردهای دستگاه اجرایی می کنند این درحالی است که هیچ مدیر عاقلی خود را از رسانه محروم نمی کند.

وی با اشاره به قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات گفت: این موضوع یک الزام قانونی است و استان بوشهر در سطح کشور به عنوان یکی از استانهایی که در سریع‌ترین زمان پاسخ مورد نظر را به مخاطبان در قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات داده، معرفی شده است.

معاون استاندار بوشهر با تاکید بر معرفی رابطان خبری مدیران ستادی استانداری به دبیرخانه شورای اطلاع رسانی افزود: پس از معرفی سخنگوی استانداری از سوی استاندار، دستگاه های اجرایی نهایت همکاری را با سخنگوی استانداری برای ارائه اطلاعات مورد نیاز داشته باشند.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=104196

نظـــرات شمـــا