کد خبر : 106016       تاریخ : 1397/11/09 13:00:15
یک کلاس،یک دانش آموز و یک معلم در دبستان روستای مخدان+عکس

یک کلاس،یک دانش آموز و یک معلم در دبستان روستای مخدان+عکس

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین دستگاه فرهنگی و آموزشی کشور ، زمینه ساز پرورش نخبگان در مناطق محروم است و وجود یک کلاس با یک دانش آموز و یک معلم جزیی از افتخارات ماست .

به گزارش«پیغام»به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش؛ناصر کرمیدر بازدید از دبستان روستای مخدان شهرستان دیرکه تنها یک دانش آموز دارد،ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار داشت: از جمله دستاوردهای این نظام و نظام تعلیم و تربیت توجه خاص به مناطق محروم و دور افتاده است.

کرمی در بازدید از کوچکترین مدرسه ایران اظهار داشت : توسعه عدالت آموزشی در مناطق کمتر توسعه و صعب العبور ، شیرین ترین و با ارزش ترین کاری است که دستگاه تعلیم و تربیت در بسط و گسترش آن فعالیت می کند .

این مقام مسئول اذعان نمود: گاهی از میان مناطق دور افتاده چهره هایی رشد می کنند که مایه افتخار جامعه می شوند و آموزش و پرورش به عنوان بزرگترین دستگاه فرهنگی و آموزشی کشور این افتخار را دارد که زمینه ساز پرورش چنین نخبگانی در مناطق محروم است .

وی دغدغه اصلی آموزش و پرورش رسیدگی به مشکلات دانش آموزان کمتر توسعه دانست و خاطر نشان ساخت: رسیدگی به مشکلات مدارس و دانش آموزان و معلمان این مناطق در اولویت برنامه های آموزش و پرورش خواهد بود و این مهم بطور جد پیگیری خواهد شد .

کرمی در ادامه تصریح کرد: هیچ دانش آموزی به دلیل کمبود امکانات و نیازهای تحصیلی از آموزش باز نخواهد ماند چرا که تامین این نیازها برای دانش آموزان در دستور کار بوده و محقق گردیده است.

وی گفت: اگر چه مناطق محروم با مشکلات خاص مواجه هستند اما در جریان بازدید از مدارس و حضور در کلاس درس، شور و نشاط خاصی در چهره دانش آموز دیده می شود که نشان از آینده روشن دارد.

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=106016

نظـــرات شمـــا