کد خبر : 106177       تاریخ : 1397/11/17 12:18:38
فاصله باسوادی زنان و مردان بوشهری به کمتر از شش دهم درصد رسیده است
معاون سوادآموزی استان بوشهر عنوان کرد؛

فاصله باسوادی زنان و مردان بوشهری به کمتر از شش دهم درصد رسیده است

پیغام: معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: باسوادی استان بوشهر از 38 درصد تا قبل از پیروزی انقلاب سال57 به بیش از 97 درصد در سال جاری رسیده است.

به گزارش«پیغام»؛غلامرضا دانش فر،معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان در بازدید از جلسه برگزاری مسابقه آموزشی- فرهنگی کتابخوانی« حمایت از کالای ساخت ایران» درآموزشگاه شهید فولادی شهر بوشهر با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت:با چهل ساله شدن انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، باسوادی استان بوشهر از 93/38 درصد تا قبل از پیروزی انقلاب سال57 به بیش از 2/97 درصد در سال جاری رسیده است.  

معاون سوادآموزی استان به کاهش محسوس فاصله درصد باسوادی بین زنان و مردان هم استانی اشاره ای نمود و افزود: در حال حاضر استان بوشهر بعد از استان گیلان دارای کمترین فاصله درصد باسوادی در کل کشور می باشد.
وی فاصله باسوادی زنان و مردان هم استانی از متوسط کشوری و حتی استان های همجوار کمتر ذکر نمود و گفت: بر همین اساس اکنون فاصله باسوادی زنان و مردان بوشهری به کمتر از شش دهم درصد رسیده است.
دانش فر در تشریح عملکرد جذب سوادآموزی در سال جاری عنوان کرد: بیش از 3240 نفرتحت پوشش سوادآموزی قرار گرفته اند.
وی در ادامه با اشاره به برپایی مسابقه فرهنگی-آموزشی کتابخوانی« حمایت از کالای ساخت ایران» بیان داشت:هدف از برپایی این مسابقه کمک به تحقق فرمایش رهبر انقلاب در راستای حمایت از کالاهای ایرانی می باشد.
این مقام مسئول افزود:برای رسیدن به این هدف مهم، راهی جز تقویت روحیه  خودباوری ملی و مشارکت همگانی مردم وجود ندارد.
وی در پایان سخنانش سواد آموزان و خانواده های آنان را به حمایت از کالاهای ساخت کشورمان فراخواند و تاکید کرد: حمایت واقعی این است که اول مسئولان و سپس همه مردم خرید و مصرف کالای ساخت داخل  را در اولویت زندگی خود قرار دهند.

در ادامه رئیس اداره سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان با تبرک ایام دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت:برگزاری این مسابقه آموزشی – فرهنگی ویژه سوادآموزان دوره انتقال می باشد که همچون سال های گذشته با استقبال خوبی هم مواجه شد. 
بهرام بهنام نیا اضافه کرد: از سواد آموزان برگزیده شرکت کننده فعال این مسابقه که در سطح استانی بیشترین امتیاز کسب نمایند، تقدیر به عمل خواهد آمد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=106177

نظـــرات شمـــا